“ŞİİRİNİ AL DA GEL” PROGRAMININ 35.’Sİ YAPILDI

“Şiirini Al da Gel” 3. yılını doldurduOsmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) tarafından Kent Müzesi’nde düzenlenen “Şiirini al da gel” programı 3. yılını doldurdu.

Osmaniye’de her ayın son Cumartesi günü aralıksız olarak saat 13.30’da başlayan “Şiirini al da gel” programı 35. programını tamamlayarak 3. yılına girdi.

Programın açılışında konuşan OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak, şiir ve türkülerle hoş saatlerin yaşandığı “Şiirini al da gel” programına sadece dernek üyelerimiz değil, şiir okumak ve türkü söylemek isteyen her insanın katıldığı bir etkinlik olduğunu söyledi.

Bardak, programın 35’inin Kent Müzesinde, iki programın ise “Ekmek ödüllü Şiir yarışması” gezi etkinliği kapsamına gelmesi nedeniyle “Yaşar Kemal Parkı” içerisinde gerçekleştirildiğini, bu etkinlik kapsamında toplamda 37 program yapıldığını belirtti.

Kent Müzesindeki 35’nci programın sorumlu yürütücülüğü ile sunuculuk görevini Derneğin Yönetim kurulu üyesi Ahmet İpek yaptı.

Program kapsamında; Mahmut Eynallı, İbrahim Karagülle, Osman Körkü, Nurdoğan Çolakkadı, Aşık Salih Kanbur, Zekeriya Gözübenli, Tahir Erdoğdu, Dursun Yeşiloğlu ve Ali Demirci bağlama eşliğinde türkülerini yorumladılar.

Program kapsamında; Mustafa Yeydem, Ramazan Eren, İ. Şadi Çenet, Nurettin Algül, Melek Çoşkun, İzzettin Sağlam, Talip Kazgı, Yakup Ulucan, Ali Görmüş ve Muhammet Salan ise şiirlerini okudu.

OŞYAD BASIN