ŞEHİTLİK ZİYARETİNDE DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

       Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları, Kurban Bayramı Arifesinde, Şehitliği ziyaret ettiler.

Ziyarette Vali Yılmaz’ın yanı sıra Osmaniye Milletvekili Seydi Gülsoy, 27. Dönem Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, 12’nci Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkanı İbrahim Çenet, Vali Yardımcısı Aziz Onur Aydın, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Halit Gülten, İl Emniyet Müdürü Mehmet Sarıbuva, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, Şehitlerimizin Aileleri ile Gazilerimiz ve Aileleri yer aldı.

       Envar-ul Hami Camii İmam Hatibi Mehmet Sadık Avcıtarafından Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından İl Müftü Vekili Mehmet Güneş Şehitlerimiz için dua okudu.  Yapılan duanın ardından, Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları Şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ederek mezarlara karanfil bıraktılar.

        Ziyaret sırasında Şehitlerimizin yakınları ile bayramlaşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Şehitlerimizin mekânları cennet olsun, Allah gani gani rahmet eylesin. Bu vesile ile tüm Şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin Aileleri ile Gazilerimiz ve Ailelerinin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum. ”dedi.

       Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları, Şehitlik ziyaretinin ardından depremde vefat eden vatandaşlarımızın mezarlarını ziyaret ettiler.  Ziyarette İhlas Camii Müezzin Kayyımı Bilal Akbulut tarafından Kur’an-ı Kerim okundu daha sonra İl Müftü Vekili Mehmet Güneş depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için dua etti.  Yapılan duanın ardından, Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları vatandaşlarımızın mezarlarına karanfil bıraktılar.

        Ziyaret sırasında depremde vefat eden vatandaşlarımızın ailelerine baş sağlığı dileklerini sunan Vali Yılmaz, vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileyerek, “Acınızı yürekten paylaşıyorum. Allah mekânlarını cennet etsin. Allah bir daha bize böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Valilik  basın