ŞEHİTLERE VE BAYRAĞA SAYGI GECESİ COŞKULU GEÇTİ

 

foto 1Osmaniye’mizin gönüllü Kültür Elçisi , emekli eğitimci , Şair İbrahim ÖZDEMİR , Şair ve Aşık arkadaşlarıyla birlikte Osmaniyelilere duygu yüklü güzel bir program sundular .
Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odasının Salonunda gerçekleştirilen 8 .Osmaniye İlimizin tanıtımı , ŞEHİTLERİMİZE VE BAYRAĞIMIZA SAYGI GECESİ, coşkulu bir programla gerçekleştirildi .
Programa,çeşitli illerden katılan, Şair ve Ozanlar , kahramanlık öyküleri dolu , şiir ve ağıt Türkülerle , geceye renk kattılar .
Pek çok davetlinin hazır bulunduğu geceye , Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve bütün şehitlerimiz için saygı duruşu ve hemen arkasından , katılımcılarla , İstiklal Marşımızın gür bir sesle okundu .
İl müftü yardımcısı ve Hac Umre Başkanı İbrahim Özdemir Beyin sesinden Kuran tilaveti ve Şehitlerimize , yurdumuzun huzuru, güveni için , görev başında olan , bütün görevlilere ,dualar yapıldı .
Osmaniye Belediye Başkanını temsilen katılan başkan yardımcısı Abdullah Bukan ve şehrimizden programımıza ilgi duyan izleyicilerin büyük  alkışına mazhar olan programımız gece geç saatlere kadar zevkle dinlendi .
Aşıkların atışmasında Kahramanmaraş Aşıklar ozanlar Derneği Başkanı Öksüz Ozan ile Aşık Rıza Çiftçi, alkışlarla gönülleri fetih eden eden şairlerde dinleyicileri duygulandırdılar .
Sunucu Canan Meydanlı Sarıoğlan’ın okuduğu ağıt şiir met etmek değerdi .
Yüreklerin duyguya doyduğu bu gecede , Şairler ve Ozanlar , programdan sonra izleyicilerle , bol bol resim çektirerek , hanelerine anı resimler götürdüler . Çok sıcak ve samimi dostluklar yaşadık , yaşattık . İlimizin tanıtımını , görev bildik diyen Şairimiz İbrahim ÖZDEMİR’in  programından çok keyif aldığını sözlerini ekledi .
Program sonunda bu programın gerçekleşmesine katkıda bulunan bütün sponsorlara teşekkür eden Şair İbrahim Özdemir , program için gelen aşıklara  plaketler sunuldu .HASAN KILIÇ