Şehit Piyade Uzman Çavuş Üzeyir Aslan, Düziçi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

şehit üzeyir aslanIrak’ın kuzeyinde devam eden Pençe-3 Harekatı’nda bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Üzeyir Aslan Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde toprağa verildi.

Şehidimiz için Düziçi İrfanlı Camiinde düzenlenen cenaze törenine Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu, İsmail Kaya ve Baha Ünlü, Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Osmaniye eski Milletvekilleri Prof. Dr. Ruhi Ersoy ve Mehmet Sarı, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Ziyaeddin Cavlak, Garnizon Komutan Vekili Piyade Yarbay Selamettin Beşbaş, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Abdülkadir Akbayram, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Üzeyir Aslan’ın cenazesi Çamiçi Mezarlığına defnedildi. Şehidimizin tabutu üzerinde sarılı olan Türk Bayrağı, Şehidimizin babasına ve eşine, Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan ve Vali Ömer Faruk Coşkun  tarafından verildi.

Cenaze töreninin ardından Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları Şehidimizin ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileklerini ilettiler.

Ömer Ali TURUNÇ