Şehit Piyade Onbaşı Mustafa Cihan, Osmaniye’de toprağa verildi

 

ORTAK FOTOKayseri’de Erciyes Üniversitesi önündeki hain saldırıda şehit olan Piyade Onbaşı Mustafa Cihan’ın Osmaniye’deki baba ocağına ateş düştü. Şehit onbaşının terhisine 1 ay kaldığı öğrenildi. Osmaniye İl Jandarma Komutanlığından gelen askeri yetkililer, Piyade Onbaşı Mustafa Cihan’ın (23) Hasanbeyli ilçesine bağlı Karayiğitli Köyü’ndeki annesi Yasemin (42) babası Muhterem Cihan’a (45) acı haberi verdi. Evladının şehadet haberiyle fenalık geçiren baba hastaneye kaldırıldı. Haberi alan yakınları ve köylüler şehidin baba ocağına geldi.
15 yaşında Osman adında bir de kardeşi bulunan Piyade Onbaşı Mustafa Cihan’ın terhisine 1 ay kaldığı öğrenildi. 112 Acil Servis ekipleri de şehit evinde hazır bekletildi.

Kayseri’deki hain saldırı şehit olan Osmaniyeli Piyade Onbaşı Mustafa Cihan, 14 Aralık günü facebook hesabından şu dizeleri paylaşmış: “Eğer zamansız ölürsem senden önce benden herkese böyle bahset Hayatta tutunacağı bir dalı bir nefesi vardı o da bendim dersin. Bende onu anlamadım. Bıraktım gittim dersin. Acıma hasretime özlemime yokluğuma dayanamadı, bir mum gibi eriye eriye bitti dersin. Bilemedim beni bu kadar ölümüne taparcasına sevdiğini dersin. Bana olan sevgisini onun ölüm haberini aldığımda anladım dersin. Gittim mezarına seslendim ama bana ses vermedi veremezdi çünkü ben onun nefesiydim. Ben gittiğim gün onun da nefesi bitti dersin”.

şehit olan Piyade Onbaşı Mustafa Cihan’ın naaşı memleketi Osmaniye’de toprağa verildi. Şehidin annesi Yasemin Cihan, “Son bir defa koklamak isterdim, şehit oldu” diyerek gözyaşı döktü.
Terhisine 1 ay kala şehit olan Piyade Onbaşı Mustafa Cihan’ın (23) Türk bayrağına sarılı naaşı, Adana’dan karayoluyla Osmaniye’nin Hasanbeyli ilçesine bağlı Karayiğitli köyüne getirildi. Şehit annesi, babası ve kardeşi tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Sakinleştirici yapılan anne Yasemin Cihan (42), bir süre ambulansta bekletildi. Şehit annesi, kendisini teskin edenlere, “Son bir defa koklamak isterdim, şehit oldu” dedi. Baba Muhterem (45) ile 15 yaşındaki oğlu Osman Cihan’ın ise metanetli oldukları gözlendi. Taziye evinde sık sık tekbirler getirildi.
Helallik alınmasının ardından şehidin cenazesi, köy ilkokulu bahçesindeki tören alanına götürüldü. Törene Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak da katıldı. Kaynak, şehidin babasına başsağlığı diledi. Cenaze namazının kılınmasının ardından şehidin naaşı gözyaşları arasında köy mezarlığında toprağa verildi.

Ali Celal KAYMAK