Şehit Piyade Er Oğuzhan Yılmaz Bahçe İlçesinde Toprağa Verildi

şehit oguzhan yılmazIrak’ın kuzeyinde devam eden Pençe- 3 Harekatı’nda bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Durdu Oğuzhan Yılmaz, Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde toprağa verildi.

Şehidimiz için Bahçe Ağacabey Camiinde düzenlenen cenaze törenine Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu, İsmail Kaya ve Baha Ünlü, Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Osmaniye eski Milletvekili Prof. Dr. Ruhi Ersoy ve Mehmet Sarı, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Ziyaeddin Cavlak, Garnizon Komutan Vekili Piyade Yarbay Selamettin Beşbaş, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Abdülkadir Akbayram, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Vali Yardımcıları Adem Yılmaz ve Metin Esen, ilçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Şehidimiz Piyade Sözleşmeli Er Durdu Oğuzhan Yılmaz’ın cenazesi Bahçe Mezarlığına defnedildi. Şehidimizin tabutu üzerinde sarılı olan Türk Bayrağı, Şehidimizin annesine Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan ve Vali Ömer Faruk Coşkun tarafından verildi.

Cenaze töreninin ardından Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları Şehidimizin ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileklerini ilettiler.

Ömer Ali TURUNÇ