ŞEHİT JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ  SEDAT YILDIZ İÇİN MEVLİT OKUTULDU

 

MEVLİT2Mevlit sonrasında Vali Kerem Al, Şehidin ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileyerek, “Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun. Allah ailesine ve yakınlarına sabırlar versin” dedi.

 

Mardin’in Derik ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yola tuzaklanan patlayıcının, askeri aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit olan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sedat Yıldız için mevlit okutuldu.

Şehidin Toprakkale ilçesi Göçmenler mahallesindeki baba evinin önünde kurulan taziye çadırında, ikindi namazına müteakiben okunan mevlide Vali Kerem Al, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Garnizon Komutan Vekili Piyade Yarbay Mustafa Aslan, Toprakkale Kaymakamı Mehmet Maraşlı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Toprakkale Belediye Başkanı İbrahim Demirci, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mevlidin ardından Şehidimiz için dualar okundu. Mevlit sonrasında Vali Kerem Al, Şehidin ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileyerek, “Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun. Allah ailesine ve yakınlarına sabırlar versin” dedi.

Ömer Ali TURUNÇ