ŞEHİT İKİZLERİN BABASI, MİLLİ İRADE DERNEĞİ OSMANİYE ŞUBESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

IMG_230115 Temmuz hain darbe girişimi sırasında FETÖ tarafından Ankara’da şehit edilen ikiz polisler Ahmet veMehmet Oruç’un babası Ali Oruç, Milli İrade Derneği Osmaniye Şubesi’ni ziyaret etti.Darbeci hainlere en ağır cezanın verilmesini isteyen şehit ikizlerin babası Ali Oruç, “Bunların nefes alması bile bize ölümdür” dedi.

Şehit çocuklarıyla gurur duyduğunu belirten Ali Oruç, “Çocuklarım şehitlik makamına kavuşarak bana bu gururu yaşattılar. Ciğerim yanıyor ama bir tarafta da şehitlik mertebesi var. Rabbime bunun için şükrediyorum. Şehitlik kolay bir şey değil. Ben iki evladımı şehit verdim. Hainlere en ağır cezanın verilmesini istiyorum” diye konuştu.

Ziyarete katılan AK Parti Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal ise 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği’nin yerinin bir başka olduğunu belirtti.Vatan için canını verme noktasında hiç tereddütsüz cesaret olduğu sürece dünyaya meydan okumaya devam edeceklerini ifade eden Önal, şehitlerin cennette Allah’ın en güzel rızıkları ile rızıklandıklarını söyledi.

15 Temmuz’da TBMM’de gazi olan Milli İrade ve Demokrasi Derneği Osmaniye Şube Başkanı Hanifi Temurtaş, toplantıya katılanlara teşekkür ederek, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Milli İrade ve Demokrasi Derneği Akdeniz Bölge sorumlusu İrfan Topal ise terörle mücadelede en çok şehit veren illerin başında gelen ve Şehitler Diyarı olarak anılan Osmaniye’de olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Haber Merkezi