ŞEHİT ÇAKIROĞLU’NA AHDE VEFA

 

DSCF6739Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına düzenlenen fotoğraf sergisinde konuşan Osmaniye Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih EROĞLU; “Düğünü var şehidimizin bugün, Görür gibiyiz meleklerin saf saf kıyama durduklarını. Adını  çok sonra öğrendik  FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLUYMUŞ.. . Unutmamız mümkün değil zaten Şehit edenleri de unutmayacağız ve affetmeyeceğiz “ DEDİ.

Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanlığı tarafından Şehit  Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU için Anma Programı düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Şehit Fırat Çakıroğlu Resim Sergisi Programında  konuşan Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanı Fatih Eroğlu, şunları söyledi:

“Takvim yaprakları, 4 Ocak 1968’i gösteriyordu mevsim kıştı, zemheriydi. Ankara’nın ayazında site öğrenci yurdunda iftar sofrasında ilk kan, ilk can, ilk fidan toprağa düşüyordu. Artık zemheri yürekleri soğutmuyordu. Yangın yerine dönmüştü bozkurtların yüreği 22 yaşındaki yetim Ruhi, kızıl kurşunlara gencecik bedenleri siper ediyor ve gül bahçesi girercesine şehit oluyordu.

Hain eller, kahpe tetiklerini çekerek ülkü fidanlarını bir bir toprağın bağrına düşürüyordu. Türk’ün ateşle imtihanında bozkurtlar, tüm sahipsizliklerine inat destansı bir direniş sergiliyor ve zalime göz açtırmıyordu. Beş bin yiğit can vermiş ama ideallerinden taviz vermemişti.

BÜTÜN YÜREKLER TURAN İÇİN ATIYORDU

İşte böyle biliyorduk biz 80 öncesini Ülkücülerin eşleriyle, çocuklarıyla helalleşerek evden çıktığı bir ortamdı. Yaşamamış ama hissetmiştik çekilen acıları yapılan zulmü kara geceler kızıl günler geride kalmıştı. Bütün yürekler Turan için atıyordu. Tarihler, 20 Şubat 2015’i vuruyordu ki acının en derinini yaşattılar. Ege Üniversitesi Teşkilat Başkanımız hain köpekler tarafından kahpece şehit ediliyordu. O ölümün en kutsalını seçmişti, En delikanlısını sevdanın… En güzeli için doğmuştu bayrağın. En şereflisi için davanın.

ÇOCUKLARIMIZIN ADLARINI HEP FIRAT KOYDUK

Dedik ya; Düğünü var şehidimizin bugün, Görür gibiyiz meleklerin saf saf kıyama durduklarını. Adını  çok sonra öğrendik  FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLUYMUŞ.. .Unutmamız mümkün değil zaten Şehit edenleri de unutmayacağız ve affetmeyeceğiz. Kıyamete kadar kinimiz diri kalacaktır. O yüzden çocuklarımızın adlarını hep FIRAT koyduk.

Zafer elbet inananların olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerin içerisinde sözlerime son verirken Tüm şehitlerimizi Rahmet, minnet ve dua ile anıyorum.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi olarak 1 Şubatta başlatılan etkinlikte 86.248 Yasin-i Şerif, 1038 Kuran-ı Kerim Hatmi ve yaklaşık 50.000 Kelime-i Tevhid ve Fatiha, İhlas sureleri okutularak Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun Ruhuna hediye edilmiştir. Yoğun bir katılım gösteren ülküdaşlarımıza teşekkür ederim.” Dedi.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir KARA ve MHP İl Başkanı Fahri Kuyulu’nun da  konuşma yaptığı anma programına MHP Merkez İlçe Başkanı Tansel Elverdi,  MHP Kadınlar Kolu İl Başkanı Selma YÜCEL, Belediye Başkan Yardımcıları, Türkiye Kamu sen İl Başkanı Ahmet Kandemir ile çok sayıda teşkilat mensubu katıldı. HASAN KILIÇ