ŞEHİT ASKER KÖYÜ’NDE TOPRAĞA VERİLDİ

ŞEHİT 3VATANIMIZ İÇİN ŞEHİT OLMUŞ ASKERİM.
MİLLETÇE AĞLIYORUZ ACIMIZ ÇOK DERİN.
BİTMELİ BU TERÖR İÇİMİZ OLMALI SERİN.
ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ.

 Osmaniye’mizin 247. Şehidi olan  hemşerimiz  Şehit Tankçı Uzman Çavuş Oğuzhan Yılmaz’ın köyü Sakızgediği’nde düzenlenen cenaze töreninde duygusal anlar yaşandı.Şehidin kızı babasının fotoğrafına , eşi, anne ve babasının da tabuta sarılması görenlerin yüreklerini yakarken, teröre isyan duygularını da kabarttı.

SENİN KANINLA YOĞURULDU BU KUTSAL TOPRAKLAR.

SENİN KANINLA YEŞERDİ NEFES ALDIĞIMIZ BU AĞAÇLAR

GÖZÜN ARKADA KALMASIN, EY ŞEHİDİM!

 Şırnak’ta 15 gün önce bölücü terör örgütü mensuplarının roketli saldırısı sonucu yaralanan ve Ankara’da tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şehit olan Tankçı Uzman Çavuş Oğuzhan Yılmaz, Osmaniye’nin Sakızgediği Köyünde hazin bir törenle toprağa verildi.

Osmaniye İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Şehit Tankçı Uzman Çavuş Oğuzhan Yılmaz’ın cenazesi Sakızgediği Köyü Mezarlığında göz yaşları ve fatihalar eşliğinde toprağa veridi.

ŞEHİDİMİZİN BABASI VE ANNESİNE TÜRK BAYRAĞI

Evli 1 çocuk babası olan 30 yaşındaki şehidimizin tabutu üzerinde sarılı olan Türk Bayrağı, Şehidimizin babasına Vali Kerem Al tarafından verildi. 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay ise Şehidimizin eşine Türk bayrağı verdi.

MHP Genel Başkanı hemşerimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin de çelenk gönderdiği  cenaze töreninin ardından Vali Kerem Al ve protokol mensupları taziye evini ziyaret ederek, Şehidimizin ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileklerini ilettiler.

OSMANİYE ŞEHİTLER DİYARI OLDU

Teröre Tankçı Uzman Çavuş Oğuzhan Yılmaz ile 247. Şehidini veren Osmaniye kelimenin tam anlamı ile “Şehitler Diyarı” oldu.Türk Kamu-Sen İl Başkanı Ahmet Kandemir, “Bu nedenle Osmaniye’nin adının Şehitler Diyarı Osmaniye “ olarak değiştirilmesi yönünde bir çalışma başlattık “ dedi.

Osmaniye’nin Sakızgediği Köyünde düzenlenen cenaze törenine Vali Kerem Al, Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu ve Doç. Dr. Ruhi Ersoy, Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay, Garnizon Komutan Vekili Piyade Yarbay Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, ilçe ve belde belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Osmaniye ÜLKÜ Ocakları  İl Başkanı Fatih Eroğlu, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HENÜZ SON SÖZ SÖYLENMEDİ

Biz de basın olarak şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınları ile milletimize başsağlığı ve sabır dilerken diyoruz ki;

Her karışı ölüme koşan kahramanların şehit kanları ile sulanmış bu aziz  vatanda henüz son söz söylenmemiştir. Ve son  TÜRK, son nefesini vermeden SON SÖZ söylenmemiştir. Son nefer, son nefese kadar bu millet, bu vatan ve bu bayrak için mücadeleye devam diyen kahramanlara selam olsun.Yüce Allah, yar ve yardımcınız olsun.

ŞEHİT ASKER 

Albayrağa sarılı tabutun önünde
Durmuştu bir imam kıblemizin yönünde
Saf saf oldu insanlar hocanın arkasında
Şehidin resmi vardı herkesin yakasında
Büyük bir boy resimle kortejin önlerinde
Özenle taşınıyor asker ellerinde
Gençliğin baharında henüz yirmi yaşında
Mavi bir bere vardı o tertemiz başında
Tüm cemaat ağlıyordu yaşları sel gibiydi
Esen meltem rüzgarı kara bir yel gibiydi
Seni uğurlarken içimiz yasla doldu
Tüm analar babalar ak saçlarını yoldu

Omuzlarda yükseldin göklere erdi başın
Olmasa da dünyada bir tek taşın
Öteki yaşamında makamın cennet oldu
Sen gidince yurdumun tüm çiçekleri soldu

Benim şehit askerim sen ölmedin asla
Vatanın dağlarına ismin yazıldı kanla
Sana silah çeken el kırılacaktır bir gün
Bu dünyadan edilecektir sürgün

Bunu asla unutma ey kahraman şehit
Her şeyi bilen Tanrı bize olsun ki şahit
Seni toprağa değil yüreğimize gömdük
Yanıyor çiğerimiz sanki ateşe döndük

Emekli Kıdemli Albay
CELALEDDİN ALICI

HASAN KILIÇ