ŞEHİT AİLELERİ İLE GAZİLERİMİZ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTULAR

 

OVB_9502Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 178. Yıldönümü kutlamaları kapsamında şehitlerimizin aileleri ile gazilerimiz onuruna iftar yemeği düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın devamında kutlama mesajları okundu. Programda konuşan İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 178. Yıldönümü kutlamaları nedeniyle düzenlenen programa katılan herkese teşekkür etti.

 

Programın devamında konuşan Vali Kerem Al ise Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 178. Yıldönümü kutlayarak, “Jandarma Teşkilatımız 178 yıldır vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması, kamu düzeninin sağlanması, sınırlarımızın korunması konusunda görevlerini ifa etmekte ve yurdumuzun dört bir köşesinde milletimizin huzur ve esenliği için dün olduğu gibi bugün de canla başla çalışmaktadır. Jandarma Teşkilatımız, demokratik değerlere bağlı, hukukun üstünlüğünü özümsemiş bir teşkilattır. Teröre karşı verdiği mücadele ile ülke bütünlüğünün teminatı haline gelmiş olan Jandarma Teşkilatımızın başarılarıyla övünüyoruz. Bu vesile ile jandarma şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Vali Kerem Al, Kore gazilerimize ve vefat etmiş Kore gazilerimizin varislerine madalyalarını takdim etti. Kore Gazisi Abdurrahman Sarı, Memi Akbay’ın varisi Zeliha Akbay, Sait Şahin’in varisi Emine Şahin, Ramazan Karagüllü’nün varisi Eşe Karagüllü, Mehmet Gedik’in varisi Erdal Gedik, Sadık Can’ın varisi Mehmet Can ve Mustafa Bukan’ın varisi Abdullah Bukan madalyalarını Vali Al’dan aldılar. Organize Sanayi Bölgesinde meydan gelen hırsızlık olayının aydınlatılmasında emeği geçen Jandarma Personeline de başarı belgelerini veren Vali Al, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 178. Yıldönümü kutlamaları düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan Düziçi ilçesi Şehit Üsteğmen Yusuf Tunaboylu Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Emine Yaren Atabey, ikinci olan Sumbas Ortaokulu 5. Sınıfı öğrencisi Cemile Sıla Torun, üçüncü olan Düziçi ilçesi Şehit Üsteğmen Yusuf Tunaboylu Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Miraç Kurt; Kompozisyon yarışmasında birinci olan Düziçi ilçesi Şehit Üsteğmen Yusuf Tunaboylu Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Emine Özdemir, ikinci olan Cebelibereket Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Sude Naz Yiğit, üçüncü Cebelibereket Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Sude Sarıfakıoğlu’na ödüllerini verdi.

 

Programın devamında okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından, okunan ezan ile birlikte ile oruçlar açıldı. Yemek programının ardından Çukurova Halk Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği (ÇUHADER) Türk Halk Müziği Korosu konser verdi.

Osmaniye Valiliği himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün katkılarıyla İl Jandarma Komutanlığı bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine Vali Kerem Al ve eşi Beyhan Al Hanımefendi, Garnizon Komutanı Topçu Albay Ahmet Serdar Gül, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Ziya Koç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Bukan, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, İl Jandarma Komutanlığı personeli, şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz ve aileleri, güvenlik korucuları ve aileleri katıldı.

 

Ömer Ali TURUNÇ