ŞEHİDE SON GÖREV

 

ZEKİ KOÇŞırnak’ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan  Piyade Uzman Çavuş Zeki Koç, memleketi  Osmaniye‘de son yolculuğuna uğurlandı.

Düziçi ilçesine bağlı Bostanlar köyünde ikamet eden şehidin ailesine acı haberi ilçe Kaymakamı Mustafa Koç verdi. Oğullarının şehit olduğunu öğrenen baba Ali Koç ve anne Zeynep Koç fenalık geçirdi. Şehidin baba evine gelen sağlık ekipleri tarafından acılı anne ve babaya müdahale edildi.
Şenoba Tugay Komutanlığından kalkışından kısa bir süre sonra yüksek gerilim hatlarına takılması sonucu kaza kırıma uğrayan askeri helikopterde şehit olan 13 askerden Koç’un Türk bayrağına sarılı tabutu,  Düziçi ilçesine bağlı Bostanlar köyündeki baba evine getirildi.

Fatma Koç ile evli olan Zeki Koç’un 3 çocuk babası olduğu öğrenildi. 18 yıldır görev yapan Koç’un eşinin ve çocuklarının Kayseri’de olduğu, kendisinin de Kayseri’de görevli iken geçici görevle Şırnak’a gittiği belirtildi.
Şehit için burada helallik alındı, dua edildi. Anne Zeynep ve baba  Ali Koç güçlükle sakinleştirildi. Üç çocuk babası şehidin eşi Fadıma ve oğlu  Ali Can, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Daha sonra köy mezarlığında düzenlenen cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınları, Maliye Bakanı  Naci Ağbal,  Osmaniye Valisi  Kerem Al, bazı milletvekilleri, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin cenazesi İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

 

Ali Celal KAYMAK