SATRANÇ 1. KADEME YARDIMCI ANTRENÖRLÜK KURSU AÇILIYOR

 

satranç oyunOsmaniye’de 01-09 Nisan tarihleri arasında 1. Kademe Antrenör kursu açılacak.

Satranç sporun gelişimi açısında önemli organizasyonların yapıldığı Osmaniye’de tamamen zekaya dayalı bu spora gönül verenlere yönelik, antrenörlük kursunun açılacağı belirtildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün internet sayfasında duyurular bölümünde kursa başvurmak isteyenler için gerekli belge ve yapılacak işlemler şu şekilde açıklandı.

  1. a)     Dilekçe (Açık Adresli, telefon ve e-posta adresi yazılı).
  2. b)   Diploma Sureti Noter Onaylı. (Görevdeki öğretmenlerden diploma sureti yerine okullarından alacakları onaylı görev yeri belgesi istenecektir).
  3. c)   Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden cezaları olmadığına dair yazı (aslı).
  4. d)   Kursa katılacak adaylardan 170 TL( 120 TL Kurs Ücreti + 30 TL Vize Ücreti + 20 TL Sporcu Lisansı Ücreti) alınacaktır.

(Kursiyerler Federasyonun İş Bankası Ankara Şubesi 4200-5930838 no’lu hesabına yatırıp dekontu il temsilciliğine teslim edeceklerdir)

  1. e)   2 adet vesikalık fotoğraf ( Erkek kursiyerlerden sakalsız ve kravatlı)
  2. f)   Sağlık Raporu( Herhangi bir sağlık kurumundan alınabilir)
  3. g)   Savcılık iyi hal kağıdı (aslı) (Görevdeki öğretmenlerden istenmeyecektir, diğer kamu kuruluşunda çalışan kursiyerler bu belgenin yerine kurumlarından görev yeri belgesi alabilirler, kamu kurumlarında çalışmayan kursiyerler mutlaka bu belgeyi almak zorundalar).
  4. h)   Nüfus cüzdanı fotokopisi (resimli).
  5. i)    Ulusal sporcu olanlar ulusal sporcu belgesi getireceklerdir.
  6. j)    Satranç sporu yaptığını belgelemek (sporcu lisansı-sporcu lisansı olmayanlar önce lisans sahibi olacaklar)

 

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından ilimize Kurs Eğitmeni olarak Erkal Büyükaşık ve Kurs Yöneticisi Ünal Karaçalıoğlu görevlendirilmiştir

Kursun açılabilmesi için en az 30 kayıt olması gerekmektedir. Kursa katılacak adaylar öncelikle lisans.tsf.org.tr sitesinden lisans çıkaracaklar. 120 TL kurs ücreti+30 TL vize ücreti + 20 TL sporcu lisans ücreti olarak toplam 170 TL’sini Federasyon’un İş Bankası Şube kodu 4200/hesap numarası 5930838 yatıracaklar. Hasan KILIÇ