Şair Hilal Kahraman, Şiir Kitabı’nı OGC’de tanıttı

2Osmaniye Ozanlar Şairler Yazarlar Derneği (OŞYAD) üyesi Şair Hilal Kahraman, yeni çıkarttığı ilk şiir kitabının tanıtımını Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nde (OGC) yaptı.
Bir Kadının Mektupları adlı şiir kitabının tanıtım toplantısında açıklama yapan Hilal Kahraman, “Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nde ilk kitabımın tanıtım toplantısını gerçekleştirme programında şahsıma gösterilen ilgi ve destekten dolayı başta
Cemiyet Başkanımız sayın İsrafil Avcı beye, bu programın gerçekleşmesinde medya mensuplarına ulaşımı sağlayan sayın Ali Celal Kaymak beye, ayrıca şu anda kitabımın tanıtım programına katılan tüm medya mensuplarına sonsuz sevgi, saygı ve mesleklerinde başarılar diliyorum. Osmaniye’mizin gelişmesi, tanıtılması ve İl olduğunun sadece ülkemiz genelinde değil, yurt dışında da bilinmesi için çalışan değerli medya mensubu arkadaşlarım; Sizlerin haberleri ile tanıtmaya çalıştığınız Osmaniye’mizi ben de şahsım olarak eserlerimi kitap olarak bastırıp, sanatsal anlamda sizlerin arasında olmak istedim” dedi.
Toplantıda kitabı ile ilgili de açıklama yapan Kahraman, “Bu ilk kitabım, şiir ve deneme yazılarından oluşmaktadır. Önümüzdeki süreç içerisinde farklı edebiyat eserlerimle yine yeni kitaplar yayınlamanın çalışmaları içerisindeyim. Bu kitabımın hazırlanması ve basılması aşamasında emeği geçen önemli isimlere de huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Kitabımın basılmasında emeği geçen, Hasret Ofset Matbaacılık işletmecisi sayın Ahmet Erkmen’e, Osmaniye Gazetesi sahibi İsmail Karadağ’a, kitabımın hazırlanması noktasında her zaman bana destek olan sevgili iş ortağım İlknur Özakar’a, kitabımın kapak fotoğraflarını çeken Foto Yağmur arkadaşıma, kapak tasarımını yapan Sinem Kırmaz Kahraman’a, kitabımın basılmasında katkıda bulunan Hasanbeyli Belediye Başkanımız Alpaslan Koca ve bu kitabımın editörlük görevini yapan OŞYAD Başkanı ve Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Mustafa Bardak’a teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün kitabımın tanıtım toplantısını yapıyoruz. 18 Kasım Cumartesi günü ise Alpaslan Türkeş Caddesi üzerindeki Cafe D’yiz adlı işyerimde kitabımın imza günü etkinliğini düzenleyeceğiz. Tüm kitap severleri imza günüme bekliyorum” diye konuştu.
Hilal Kahraman’ı yeni kitabından dolayı kutlayan OGC Başkanı İsrafil Avcı, “Hilal hanım, Osmaniye’mizin tanınmış siması, saygıdeğer insan rahmetli Tık Tık Necati’nin kızıdır. Necati amca zamanında benim de yakından tanıdığım dost bir insandı. Onun da şair ruhu vardı. Dolayısıyla Hilal hanım aynı zamanda babasının izinden gidiyor. Ben kendisine başarılar diliyorum” dedi.
Toplantı Şair Hilal Kahraman’ın şiir kitabında yer alan bazı şiirleri okuması ile devam etti. Ardından imzaladığı şiir kitabını basın mensuplarına hediye etti.
Ali Celal KAYMAK