Şair Eskici OGC’de şiir kitabının tanıtımını yaptı

 

DSC_0006Kahramanmaraşlı Şair Zahide Eskici, 2. Kitabı olan Gadasını Aldığım Şiirler isimli şiir kitabının tanıtımını yaptı.

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nde (OGC) düzenlenen basın toplantısında kendisini tanıtan Şair Zahide Eskici, “1974 yılında Kahramanmaraş ili Andırın ilçesinin Beşbucak köyünde doğdum. İlkokulu köyümde bitirdikten sonra tahsil hayatına devam etmedim. İlk kitabım Aşkın Gözyaşları isimli şiir kitabını 2003 yılında yayınladım. Evliyim ve 4 çocuk annesiyim” dedi.

12 yaşından itibaren yazmaya başladığını ifade eden Eskici, “4 senedir de derleme çalışmaları yapıyorum. Şiirlerimi Andırın’ın kültürü ve ağzı ile yazdım. Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ın birçok köyünü gezdim ve insanlarla görüşüp, konuşarak şiirlerimi derledim. Yani her yöreden, her insandan birşeyler kattım. Şiirlerimi hem hece hem de serbest vezinle yazıyorum. Hece vezinli şiirlerim bestelenecek kadar musikiye yakındır” diye konuştu.

Şair Zahide Eskici’ye 2. Şiir kitabının hayırlı olmasını temenni eden OGC Başkanı İsrafil Avcı, “Osmaniye Ozanlar Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Meslektaşımız Mustafa Bardak, aynı zamanda Cemiyetimizin Başkan Yardımcısıdır. Dolayısıyla bizler şair ve yazarlarla iç içeyiz. Ben bu güzel eserinizden dolayı sizi tebrik ediyor ve bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Zahide Eskici’nin şiirlerinin bir kısmının bestelendiğini belirten OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak, “Yazmış olduğu şiirleri okuduğunuzda duyguları içinizde yaşayacaksınız. Ayrıca kendisi çok güzel de türkü yorumcusudur. Başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Şair Zahide Eskici, yeni şiir kitabını imzalayarak basın mensuplarına hediye etti. Bu arada Mustafa Bardak’ın ısrarı ile bir de türkü söyledi.

Ali Celal KAYMAK