SAĞLIKLI YAŞAM ARACI İLE BİLGİLENDİRME YAPILARAK, BROŞÜRLER DAĞITILDI

 

1il ve ilçe merkezlerinde vatandaşlarımıza Otizm, Çocuk İhmal ve İstismarı, Madde Bağımlılığı, Kanser, İşitme Tarama, Doğuştan Kalça Çıkıklığı konularında bilgilendirme yapılarak, broşürler dağıtıldı.

  Osmaniye İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün Sağlıklı Yaşam Aracı etkinlikleri devam ediyor. Sağlıklı Yaşam Aracı ile ilçelere yapılan ziyaretlerde vatandaşlara bilgilendirmeler yapılıyor.

Osmaniye İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hayri Sarı, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Müdürlüğümüz Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesi koordinasyonunda 03-07 Nisan 2017 tarihleri arasında, il ve ilçe merkezlerinde vatandaşlarımıza Otizm, Çocuk İhmal ve İstismarı, Madde Bağımlılığı, Kanser, İşitme Tarama, Doğuştan Kalça Çıkıklığı konularında bilgilendirme yapılarak, broşürler dağıtılmıştır” dedi.

Daha önce de bu tür faaliyetlerin yapıldığını ifade eden Dr. Hayri Sarı, “Vatandaşlarımıza Diyabet, Obezite, Sağlıklı Beslenme, Fiziksel Aktivite, Kadına Yönelik Aile İçi Şiddet, Madde Bağımlılığı, Çocuk İhmal ve İstismarı, Gebe Bilgilendirme, Misafir Anne, Bebek Beslenmesi, Topuk Kanı, Anne Sütü, İşitme Tarama, Doğuştan Kalça Çıkıklığı, Hijyen, Bulaşıcı Hastalıklardan Korunma, Sigara ve Tütünün Zararları konularında bilgilendirme yapılarak, broşürler dağıtılmış ve Solunum Fonksiyon Testi yapılmıştır” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK