“SAĞLIKLI KARAR İÇİN,  SAĞLIKLI MUHASEBE BİLGİSİNE İHTİYAÇ VAR”

 WhatsApp Image 2017-03-05 at 19.31.31TÜMSİAD Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş, muhasebecilerin işletmeler ve ülkemiz için çok önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası hakkında bilgi veren OSMMMO Başkanı Seydi Gülsoy, il genelinde 173 üyelerinin bulunduğunu söyledi.

 Osmaniye Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (OSMMMO) Başkanı Seydi Gülsoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TÜMSİAD Osmaniye Şubesini ziyaret etti.

Muhasebeciler Haftası dolayısıyla Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Osmaniye Şubesini ziyaret eden OSMMMO Başkanı Seydi Gülsoy, hafta dolayısıyla yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Osmaniye ekonomisinin konuşulduğu ziyarette, 16 Nisan’da yapılacak referandum ile çalışma hayatında başlatılan milli seferberlik de değerlendirildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden TÜMSİAD Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş, muhasebecilerin işletmeler ve ülkemiz için çok önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi.

“VERGİ VEREN MÜKELLEFİN DE DEVLETİN DE HAKKINI KORUYORSUNUZ “

Muhasebecilerin sadece defter tutan ve beyanname veren kişiler görülmememsi gerektiğini ifade eden Özkardeş: “Vergi veren mükellefin de devletin de hakkını koruyorsunuz. Kutsal görevimiz olan vergimizi sizler aracılığıyla yerine getiriyoruz. Büyük küçük her işletmeye hizmet veren bir meslek grubusunuz. İşletmelerin yaptığı her türlü mali işlemler, öncesinde ya da sonrasında sizin elinizden geçiyor. Günümüzde ortaya çıkan rekabet ortamı, sizlere olan ihtiyacı daha da arttırmıştır. Çünkü işletme sahiplerinin sağlıklı karar alabilmeleri için sağlıklı muhasebe bilgilerine ihtiyaçları var.” dedi.

 Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası hakkında bilgi veren OSMMMO Başkanı Seydi Gülsoy, il genelinde 173 üyelerinin bulunduğunu aktardı. Hasan KILIÇ