ŞABAN YILDIZTEKİN İLE MUSA PİŞKİN YILIN ÖRNEK ŞOFÖRLERİ SEÇİLDİLER

 

MUSA PİŞKİNOsmaniye’de Şaban YILDIZTEKİN Servis hizmeti  dalında , Musa PİŞKİN de Taksi hizmeti  dalında  YILIN ÖRNEK ŞOFÖRÜ seçildiler.

Osmaniye’de  2016 Yılı Karayolu Trafik Güvenliği Haftası çerçevesinde yapılan değerlendirmede yılın örnek servis ve taksi şoförleri belli oldu. Servis hizmeti dalında  Şaban YILDIZTEKİN, Taksicilik hizmeti dalında  da  Musa PİŞKİN yılın şoförleri seçildiler.

Osmaniye Otobüsçüler, Minibüsçüler ve Servisçiler Odası’nın 20 yıldır  Başkanlığını yapan  Bedrettin İŞLER,  Cumhuriyet Meydanında  yapılan Trafik Haftası  kutlama programında yaptığı konuşmada  Odaya bağlı SS 6 Nolu LİDER Öğrenci Servisi  Başkan yardımcısı olan Şaban YILDIZTEKİN’in ”Kılık, Kıyafet, Diksiyon, Araç Temizliği ve uyum . en az kaza ve cezası bulunmadığı için Servis hizmetinde yılın şoförü seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan İşler, İl Trafik Komisyonuna da  konuya gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ettiğini söyledi.

LİDER Öğrenci Servisi Kooperatifi Başkanı Seval ÖZER de yılın örnek sürücüsü seçilen 2. Başkanları Şaban Yıldıztekin’i canı gönülden kutladığını belirterek:” Kendisiyle gurur duyduk. Candan tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

İNSAN HAYATI HERŞEYDEN DAHA ÖNEMLİDİR

Güler yüzlü davranışları, düzenli çalışmaları ve dikkatli sürüşleriyle Osmaniye’de Yılın şoförü seçilen Şaban YILDIZTEKİN’i  mutlu gününde ailesi de yalnız bırakmadı. Osmaniye’de 21 yıldır servis şoförü olarak hizmet veren, evli ve 4 çocuk babası 53 yaşındaki Şaban Yıldıztekin, görev yaptığı sürece trafik kurallarına harfiyen uyduğunu belirterek: “Çünkü insan hayatı her şeyden önemlidir” dedi.

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN KUTLAMA

Osmaniye İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN da servis hizmetinin çok önemli olduğunu hatırlatarak; “Çünkü çocuklarımızı emanet ettiğimiz servis şoförlerimiz, hayati anlamda önemli bir görev ifa ediyorlar. Bu nedenle serviscilik hizmetinde cezası ve kazası olmayan Şaban Yıldıztekin arkadaşımızı  ve taksi hizmetinde yılın şoförü seçilen Musa PİŞKİN arkadaşımızı canı gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

TAKSİCİLİKTE YILIN ŞOFÖRÜ MUSA PİŞKİN

Osmaniye Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Kenan COŞKUN, taksicilik alanında YILIN ŞOFÖRÜ seçilen SİTE Taksi’den Musa PİŞKİN’e ödülünü verdi. Başkan Coşkun, taksi şoförlerinin halkın sağlıklı, güvenli ve ulaşım hizmetinde aktif görev yapan duyarlı insanlar olduğunu belirterek: “Bu düşünceden hareketle Odamıza kayıtlı SİTE Taksi Garajından YILIN şoförü seçilen MUSA PİŞKİN arkadaşımızı canı gönülden kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi. Törene katılan Oda yönetim kurulu üyeleri de Musa Pişkin’i başarısından dolayı kutladılar.

15 Yıldır Taksi şoförü olarak görev yaptığını belirten evli 2 çocuk babası 39 yaşındaki Musa PİŞKİN de konuyla ilgili olarak “Ben sadece işime saygımı üst seviyede tutuyorum. Gayret ediyorum.Arabam ekmek teknemdir.Ekmeğine işine saygısı olmayanın yolcusuna ve insanlara da saygısı olmaz düsturu ile hareket ediyorum.Bu ödüle layık görüldüğüm için hepinize teşekkür ediyorum.Allah hepinize hayırlı işler nasip etsin” dedi.

HASAN KILIÇ