Resim Yarışması’nda Sevval Reyhan Özdemir birinci oldu

 

resim yarışması (33)Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılı etkinlikleri kapsamında yapılan ilkokullar arası resim yarışması sonuçlandı.

7 Ocak Osmaniye’nin Kurtuluşu ile ilgili resim yarışmasına çeşitli okullardan 45 öğrenci katıldı.  Yarışmayı veliler ve çok sayıda vatandaş heyecanla izledi.

İlkokullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler şu şekilde sıralandı; 7 Ocak İlkokulu öğrencisi Sevval Reyhan Özdemir birinci, Cebelibereket İlkokulu öğrencisi Yasemin Çekiç ikinci, Mithat Paşa İlkokulu öğrencisi Ayşegül Yılmaz üçüncü oldu.

Yarışmaya katılan öğrencilerle tek tek sohbet ederek başarılar dileyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Her yaştan insanımızın geçmişimizi,  bugünümüzü ve geleceğimizi hatırlatmak ve bu noktada bilinçlendirmek adına yaptığımız bu etkinliklerimize vermiş olduğunuz desteğe teşekkür ediyorum. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bu geçtiği süreçte de gelecek nesiller olan çocuklarımıza sahip çıkmak yerel yönetim ve aileler olarak hepimizin görevi. Bu coğrafyada ayakta kalabilmemiz için güçlü bir devlet güçlü bir millet olmak zorundayız. Milli birlik ve beraberlik ruhunu hep birlikte yaşatmak zorundayız” dedi.

Dereceye giren yarışmacılar tam altın, yarım altın ve çeyrek altın ile ödüllendirildi.

MÜSLÜM ÇEVİK