RAHİME HATUN MAH.  MUHTAR ADAYI ALİ YILDIZGÖZ: “HALKA HİZMETİ, HAKKA HİZMET OLARAK GÖRÜYORUM”

 

DSCF6988Ali Yıldızgöz, SON SÖZÜM şu olacak; Seçildiğim takdirde asla ve asla davul çaldırmak, havai fişek atmak, mevlüt okutmak ve eğlence düzenlemek gibi onur kırıcı bir davranışta kesinlikle bulunmayacağım” dedi.

Osmaniye’nin Rahime Hatun Mahallesi Muhtar Adayı olan Ali YILDIZGÖZ, çalışmalara başladı.

Mahalle sakinlerini evlerinde ziyaretle işe başlayan Ali YILDIZGÖZ, “Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır” dedi.

Mahallenin eski muhtarı olan Ali YILDIZGÖZ, özgeçmişi konusunda şunları söyledi:

Ben 20.02.1963 Osmaniye doğumlu, evli, iki kız babası, emekli ve doğduğum tarihten bu güne Rahime Hatun Mahallesinde ikamet etmekteyim.

Bildiğiniz üzere 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde mahallemize muhtar olarak seçildim ve sizlerle çok güzel bir beş yıl geçirdim.

Bu dönem yeniden mahalle sakinlerinin yogun isteği ve talebi üzerine mahallemize muhtar adayı olmayı bir görev bildim.

Saygıdeğer mahalle sakinleri, mahallemizi boydan boya birkaç kez dolaştım gördüm ki benden önce olduğu gibi bu dönemde tabiri caizse adeta bir çivi dahi çakılmadığını tesbit ettim.

Biliyorsunuz muhtarlık boş vaatlerle olmuyor.Hizmet, mahallede bir ihtiyaç, bir eksiklik ve bir talep varsa bunlar detaylı bir şekilde incelenir, konu hakkında bir rapor yazılır ve ilgili resmi kurumlara müracaat edilir ve yapılması istenen hizmetin tabiî ki yasalar çerçevesinde yapılır ve istenilen hizmetin getirilmesi sağlanır.

Sayın seçmenler mahalle muhtarlığına aday olan kişinin vaatlerde bulunması doğru değildir. Çünkü vaatlerin gerçekleşmesi ekonomik güce (bütçeye) dayalıdır.Mahalle muhtarlığının bütçesi olmadığı için ben halkımıza boş vaatlerde bulunmayacağım neden derseniz hayali vaatlerle vatandaşı kandırmak benim ahlak geleneğimle bağdaşmaz.

VATANDAŞA KARŞI DÜRÜST OLMAK, BİR ERDEMLİKTİR.

Sayın seçmenler, bir muhtarda aranması gereken özellikler bana göre şunlardır:

  1. Mahalli idareler yasasını bilmesi
  2. 2-Resmi kurumlarla irtibatı
  3. 3-Resmi kurumlara üst yazı nasıl yazılır
  4. Gelen evraklara ilgi tutularak nasıl cevap yazılır,
  5. İstek ve taleplerin hangi resmi kuruma bildirileceği
  6. Muhtarlığa getirilin her evrakın imzalanıp-imzalanmayacağı ve buna benzer bir çok bilgi ve beceriye sahip olması gerekmektedir.

Muhtarlık eskisi gibi mühürü alıp cepte gezdirmek değil  artık, muhtarlık artık yasal bilgilere dayanmaktadır.Yukarıdaki sıfatlara sahip olmayanın yapacağı muhtarlıktan da bir hayır gelmez.

Sayın seçmenler benim 20 yıllık çalışma hayatım, resmi kurumlarla , okullarla, köy ve mahalle muhtarları ile geçti, beş yıl da mahallemizin muhtarlığını ve benden öncesi dönemde 5 yıl muhtar vekilliği de yaptım.

Neyin nasıl yapılacağını Allaha çok şükür çok iyi biliyorum zaman bir adayda da aranması gereken bu özellikler değil mi?

Muhtarlık yaptığım 5 yıl içerisinde 3,5 yıl Sosyal yardımlaşma Vakfında görevlendirildi.Bu vakıfta görev aldığım süre içerisinde ihtiyaç sahipleri için elimi her zaman taşın altına koydum, seçildiğim takdirde de bu göreve yeniden gelirim inşallah.

Mahallemizin önceki dönemini hatırlayın ve benim göreve geldiğim dönemi de hatırlarsanız sevinirim.

Benim dönemimde yapılan hizmetlerin bir kısmını hatırlatmak babında elinizdeki broşöre resimlerini koydum.İyi bakın hatırlayan ve benden sonra da yapılan bir şey varsa lütfen kıyaslayınız.

Sayın seçmenler, evleri ve işyerlerini tek tek dolaşacağım, eğer evinde ve işyerinde bulamadığım olursa lütfen bana kızmasın komşularınıza gelmişsem demek ki size de uğramışımdır.

Saygıdeğer seçmenler başta ben olmak üzere kapınıza gelen adamları iyi değerlendirin kimseye de peşin söz vermeyin, yazdıklarımı tekrar tekrar okuyarak iyi düşünün, bu görevi kimin layıkıyla yapacağına inandığınız an sandığa oyunuzu atınız.

SON SÖZÜM şu olacak; Seçildiğim takdirde asla ve asla davul çaldırmak, havai fişek atmak, mevlüt okutmak ve eğlence düzenlemek gibi onur kırıcı bir davranışta kesinlikle bulunmayacağım.

Aday arkadaşların onur ve şerefi benim onurumdur. Eğer böyle bir davranışta bulunan olursa kınamak boynumun borcudur.

Değerli büyüklerim, değerli seçmenlerim artık muhtar seçmiyorsunuz.Mahallemize idari amir seçiyorsunuz , bu göreve layık olanı seçeceksiniz.

Daha önümüzde uzun bir süre var, iyi düşünüp değerlendirmeniz temennisi ile bütün mahalle sakinlerine saygı ve selamlarımı sunuyorum.

HASAN KILIÇ