POLİS, DOLANDIRICILARA KARŞI UYARISINA DEVAM EDİYOR

 

1Osmaniye İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN ’ın talimatları doğrultusunda TDP Şube Müdürlüğü ekipleri banka ve bankamatikler önünde dolandırıcılık olaylarına karşı uyarılarına devam ediyor.

TDP ekipleri, son zamanlarda dolandırıcıların taktik değiştirdiğini, 15 Temmuz başarısız darbe girişimini fırsat bilerek aradıkları vatandaşlarımıza kendilerini polis, asker, savcı veya OHAL görevlisi gibi tanıtarak  “Adınız Darbeye Karıştı, Darbe Listelerinde Adınız Var, Biz Size Yardımcı Olacağız” diyerek para ve altın talebinde bulundukları, bu şekilde dolandırıcılık yaptıkları hususunda vatandaşları bilgilendirmek amacıyla hazırladıkları broşürleri dağıtmaya ve vatandaşlarımızı birebir bilgilendirerek emeklerini kötü amaçlı kişilere kaptırmamaları için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Vatandaşlarımız, yapılan bu uygulamadan dolayı özellikle polislerin kendileri ile yakından ilgilenmelerinden dolayı çok memnun kaldıklarını belirterek İl Emniyet Müdürüne kendilerini düşünerek böyle önemli bir konuda çalışma yapmalarından dolayı çok teşekkür ettiler. Haber merkezi