‘Peygamberimiz ve Aile’ Konferansı Büyük ilgi gördü

KADİRLİ PEYGAMBERİMİZ VE AİLEGüçlü ailenin güçlü millet olduğunu ifade eden İl Müftüsü Hasan  Çınar, “Güçlü bir aile, güçlü bir toplum demektir. Güçlü bir aile güçlü bir millet demektir. Eğer ailelerimizi güçlendirirsek, güçlü tutarsak toplumumuzu, milletimizi, dolayısıyla geleceğimizi ve vatanımızı güvenli tutmuşuz demektir.” dedi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, Mevlid-i Nebi haftası etkinlikleri kapsamında, müftülük ve belediye işbirliğiyle ‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu konferans düzenlendi.

Devlet Bahçeli Kültür Merkezi’nde, Kur’an – ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansta konuşma yapan Adana İl Müftüsü Hasan Çınar, 2019 yılı Mevlid – i Nebi Haftası temasının “Peygamberimiz ve Aile” olarak belirlendiğini söyledi.

Güçlü ailenin güçlü millet olduğunu ifade eden Çınar, “Güçlü bir aile, güçlü bir toplum demektir. Güçlü bir aile güçlü bir millet demektir. Eğer ailelerimizi güçlendirirsek, güçlü tutarsak toplumumuzu, milletimizi, dolayısıyla geleceğimizi ve vatanımızı güvenli tutmuşuz demektir.” dedi.

Hazreti Muhammed’in dünyaya gözlerini açmasının yıldönümü dolayısıyla düzenlenen konferansta bir araya geldiklerini belirten Çınar, “O’nun yeryüzünü bir güneş gibi doğması sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlar için bir rahmet vesilesidir. Ümmeti olmaktan haz duyduğum Peygamber Efendimizin sevdasını kelimelerle anlatmak, dizelerle betimlemek ne mümkündür.” diye konuştu.

Peygamberimizin sevgisinin salona sığmadığı konferansının sonunda Çınar’a Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan ve İlçe Müftüsü Necati Gündoğdu tarafından çiçek ve çeşitli hediyeler verildi.                                                Menderes ÖZAT