ÖZGEN: “ATAM; 10 KASIM’A KADAR DEĞİL, SON KASIMA KADAR KALBİMİZDESİN”

4 SÜTUUNA FOTOATATÜRK  Sevgisi bir başkadır. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘e saygı duymak, şükran duyguları ve rahmetle anmak, ahde vefa gereği her Türk’ün milli görevleri arasındadır.

Bu düşünceden hareketle 10 Kasım 2017 günü saat 09.15’te TEB Yüksek Haysiyet Kurulu Başkanı Ecz. Zeki ÖZGEN’in sahibi olduğu ÖZGEN Eczanesinin çalışanları da ellerinde Türk Bayrakları ve Atatürk resmi ile işyerinin önündeki kaldırıma çıkarak saygı duruşunda bulundular ve Atatürk’e olan sevgi saygı ve şükran duygularını ifade ettiler.

Atatürkçü kişililği ile tanınan Zeke ÖZGEN;  duygularını “Ufukta bir ışık belirdi 10 Kasım sabahında , güneş doğmuyor , hava karanlık sokaklar ıssız … Cumhuriyet ağlıyor!” 10 Kasım sabahının verdiği hüznü, Atatürk’ü daha iyi anlayarak yeniyorum.”

“Atatürk, şahsiyet ve yeteneğin dev gibi bir simgesi idi, o, yirminci yüzyılın en görkemli olayını yaratan adamdı.”Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük şahsiyet sen Türk milletinin kalbinde 10 Kasıma kadar değil, son kasıma kadar ebedi olarak yaşayacaksın” diyerek ifade ediyordu. Hasan KILIÇ