Özel Sporcular madalya için mücadele ettiler

engelleri spor ile aşıyoruzKadirli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yılmaz Bal, engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve sosyal yaşantılarına destek olmak amacıyla sportif ve kültürel faaliyetler yürüttüklerini belirterek, “Spor yapmaya hiçbir engel olmadığının en güzel örneğini özel sporcularımız en güzel şekilde gösteriyorlar” dedi. Şenlik havasında geleneksel olarak düzenlenen yarışların yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Bal, emeği geçenlere teşekkür etti.   

 Osmaniye ve Kadirli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından “Engelleri spor ile aşıyoruz” sloganıyla düzenlenen Bocce, Atletizm ve Spor Şenliği”nde özel sporcular, madalya kazanmak için kıyasıya mücadele ederken gönüllerince eğlendiler..

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından şehir stadyumunda düzenlenen şenliğe, katılan zihinsel ve bedensel engelli sporcular halat çekme, koşu, bocce, penaltı ve uzun atlama gibi yarışlarda birinci olmak için ter döktü.

Sporcuların arkadaşları, aileleri ve öğretmenlerinin alkış ve tezahüratları arasındaki yarışları  renkli görüntülere de sahne oldu. Yarışlarda dereceye giren engelliler, madalyalarını aldıktan sonra oyun oynadı, halay çekti.

Kadirli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yılmaz Bal, burada yaptığı konuşmada, engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve sosyal yaşantılarına destek olmak amacıyla sportif ve kültürel faaliyetler yürüttüklerini belirterek, “Spor yapmaya hiçbir engel olmadığının en güzel örneğini özel sporcularımız en güzel şekilde gösteriyorlar” dedi.

Şenlik havasında geleneksel olarak düzenlenen yarışların yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Bal, emeği geçenlere teşekkür etti.   

Bedensel Engelliler İl Temsilcisi Dursun Köroğlu ise yaptığı açıklamada, engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve sosyal yaşantılarına destek olmak amacıyla sportif ve kültürel faaliyetler yürüttüklerini söyledi.

Engelli sporcular da yarışmaya katılmaktan dolayı mutlu olduğunu, eğlenceli zaman geçirdiklerini ve yarışmaların kendilerine büyük moral olduğunu belirttiler.

Menderes ÖZAT