ÖZEL SEVGİ HASTANESİ KADROSUNA PROF. DR.ÖMER FARUK KÖKOĞLU’ NU DA  KATTI

 

Prof. Dr. Ömer Faruk KÖKOĞLU gazete haber 2Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Faruk Kökoğlu, Özel Osmaniye Sevgi Hastanesinde hasta kabulüne başladı.

Prof. Dr. Ömer Faruk Kökoğlu,  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1993 yılında mezun oldu. Gaziantep’de mecburi hizmetini tamamladıktan sonra Tıpta Uzmanlık eğitimi için Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji bölümünde çalışmaya başladı.  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesinde 2002- 2006 yılların arasında Yrd. Doçent, 2006-2011 yılları arasında Doçent olarak görev yaptıktan sonra, 2011 yılında Profesörlük unvanını kazandı. 2013-2015 yılları arasında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Profesör kadrosunda çalıştı. Kökoğlu Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde Tıp Fakültesi Başhekimliği ve Mustafa Kemal Üniversitesinde Tıp Fakültesi Dekanlığı gibi idari görevlerde bulundu. Enfeksiyon hastalıkları konusunda Ulusal ve uluslararası çok sayıda bilimsel yayını bulunan Kökoğlu, bir dönem Ulusal Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanlık derneği (EKMUD) yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur.

Prof. Dr. Ömer Faruk Kökoğlu, 2017 Mayıs ayı itibariyle Özel Osmaniye Sevgi Hastanesinde göreve başladı.       Ömer Ali TURUNÇ