ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ, HAKKARİ’YE UĞURLANDI

özel harekat haberiBOZKURTLAR ORDUSU GEÇTİ HÜCUMA

Aylardan Ağustos, günlerden Cuma  Gün doğmadan evvel iklîm-i Rum’a  Bozkurtlar ordusu geçti hücuma

Yeni bir şevk ile gürledi gökler  Ya Allah…Bismillah… Allahuekber

Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu

Hakkâri İlimizde teröristlere yönelik yürütülen operasyonlara katılmak üzere geçici görevle sınır güvenliği için bölgeye gidecek olan 63 Özel Harekât Polislerimiz için Özel Harekât Şube Müdürlüğünde uğurlama töreni düzenlendi.

Hakkâri İline gidecek olan Özel Harekât Polislerimiz için kurban kesilerek dualar okundu. Vali Coşkun, Milletvekili İsmail KAYA ve İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, polislerimize kazasız belasız bir şekilde görevlerini tamamlayıp dönmeleri temennisinde bulunarak başarılar dilediler.

Osmaniye’den Hakkari’ye sınır güvenliği için görevlendirilen özel harekat polisleri düzenlenen törenle uğurlandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerince Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonlarda sınır güvenliğine destek sağlamak amacıyla iki grup halinde görev alacak 63 özel harekat polisini Hakkari’ye uğurlamak üzere tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, merhum şair Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu‘nun Malazgirt Marşı’ndan bir kıta okudu.

Aylardan Ağustos, günlerden Cuma  Gün doğmadan evvel iklîm-i Rum’a  Bozkurtlar ordusu geçti hücuma

Yeni bir şevk ile gürledi gökler  Ya Allah…Bismillah… Allahuekber

Polis memurlarının aynı ruhla görev yerlerine gittiklerinden emin olduğunu ifade eden Okumuş, şunları söyledi:  “Allah ayağınıza taş değdirmesin. Güle güle gidin, güle güle gelin. Bizden bir isteğiniz varsa, ailelerinizle ilgili bir sıkıntı olursa her zaman yanıma gelebileceklerini biliyorsunuz. Orada da bir sıkıntı olursa her zaman burada olduğumuzu bilin. En ufak bir şeyde arkanızdayız. İnşallah sağ salim gidip sağ salim döneceksiniz arkadaşlar.Hepinize hayırlı yolculuklar. Allah’a emanet olun.”

Kurban kesimi sonrası dua edildi ve akabinde görevli polisler tekbirler eşliğinde Hakkari’ye uğurlandı.

Osmaniye Milletvekili İsmail KAYA da duygularını “Milletimizin ve Emniyet Teşkilatı’mızın gözbebeği, mazluma Yunus, zalime Yavuz olan kahraman Özel Harekat Polisleri’mizi Hakkari-Yüksekova sınır hattına uğurladık. Kahraman Özel Harekat Polislerimizi Rabbim muzaffer eylesin” şeklinde dile getirdi. Duygusal anların da yaşandığı uğurlama Törenine Vali Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya ve diğer yetkililer katıldı.

Hasan KILIÇ