ÖZEL GÖKAY OKULLARI,  ÖĞRENCİLERİNİ MADDE BAĞIMLILIĞI KONUSUNDA UYARDI

 

madde bağımlığıı foto200 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen seminerde madde bağımlılığıyla ilgili bilgi verilirken, bağımlılıktan korunma yolları üzerine vurgu yapıldı.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla beraber Osmaniye Özel Gökay Okulları rehberlik servisi etkinlikleri ile öğrencilerini bilgilendirmeye devam ediyor. Bu etkinliklerin başlangıcını da ‘’Madde Bağımlılığı’’ konulu seminer ile gerçekleştirdi.

Özel Gökay Temel Lisesi ve Özel Gökay Sağlık Meslek Lisesi’nde düzenlenen  seminere Dr. Hatice Yıldız konuşmacı olarak katılımda bulunarak  madde bağımlılığının insan sağlığı üzerindeki etkisinden bahsederek öğrencileri bilgilendirdi. 200 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen seminerde madde bağımlılığıyla ilgili bilgi verilirken, bağımlılıktan korunma yolları üzerine vurgu yapıldı.

Dr. Hatice Yıldız konuşmasında, madde kullanımına yol açan ruhsal ve toplumsal özelliklerin; Arkadaş etkisi, merak, taklit, teşvik, özenti, özdeşleşme, özerlik gibi durumlar olduğunu belirtti. Bu gibi durumlarda sosyo-kültürel, sosyo-ekonomik anlamda iyileştirilmeler yapılması gerektiği ve aileler ile öğretmenlerin bu yaş grubundaki çocuklar üzerindeki davranışlarında daha titiz ve bilinçli olması gerektiğini vurguladı.

HER ŞEY SAĞLIKLI VATANSEVER  BİR NESİL İÇİN

Osmaniye Özel Gökay Okulları Kurucusu Hacı Ahmet Yıldırım da konuyla ilgili olarak,  öğrencileri her türlü kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve yarınlara sağlıklı bir nesil olarak kalbi  vatan, millet ve  bayrak sevgisi ile yanan  birer  Türk genci olarak yetişmeleri için gerekli her türlü  fedakarlığı  yapmaya gayret ettiklerini söyledi. Hasan KILIÇ