ÖZEL EĞİTİM OKULLARIMIZA  SPOR MALZEMESİ DAĞITILDI

Türkiye genelinde engelli bireylerin spor yapma imkanlarını artırmayı hedefleyen “Spor Aşkı Engel Tanımaz” projesi, ikinci etap dağıtımına başladı. 12 Mayıs 2022’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde başlatılan projenin ilk etabında, 81 ilde 500 Özel Eğitim Okulu’na 27.259 adet spor malzemesi dağıtıldı ve şimdi de ikinci etap için hazırlıklar tamamlandı.

Projenin 2. etabında 81 ilde yer alan 1000 Özel Eğitim Okulu için tüm engel türlerine göre uyarlanmış ya da özel üretilmiş, %70e varan yerli üretim olan 30.000 adet spor malzemesinin dağıtımına Sayın Bakanımız Dr. Osman Aşkın BAK’ın katılımlarıyla, İstanbul’da Ataşehir Yunus Emre Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’nda 28 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen lansmanla birlikte başlatıldı.

Bu proje sayesinde, engelli bireylerin spor yapma imkanları genişliyor ve onların spora olan ilgisi destekleniyor. Engelleri aşarak, herkesin spor yapma hakkını savunan bu projenin, engelli bireylerin hayatlarında pozitif değişimler yaratması bekleniyor.

OSMANİYE’DE 10 ÖZEL EĞİTİM OKULUNA  SPOR MALZEMELERİ DAĞITILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından “Spor Aşkı Engel Tanımaz Projesi” kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde 10 özel eğitim okulumuza,  Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf ÇEBİ’nin katılımlarıyla spor malzemesi dağıtım töreni düzenlendi. 

HASAN KILIÇ