ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Farkındalık Etkinliği Düzenlendi3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Osmaniye Özel Eğitim Meslek Okulu’nda farkındalık etkinliği düzenlendi. Programa Vali Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay İlkay Gül,  kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldı.

Etkinlik öncesinde Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları engelli öğrenciler tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünlerden oluşan sergiyi gezdiler. Vali Coşkun, sergide yer alan birbirinden güzel ürünlerde emeği olan tüm öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Osmaniye Özel Eğitim Mesleki Okulu Müdürü Kürşat Seyidoğlu, “3 Aralık tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek için belirlenmiş bir gündür. Dolayısıyla 3 Aralık Dünya Engelliler günü kutlanacak veya bayram yapılacak bir günden ziyade karşılaşılan sorunların gündeme getirileceği ve bunların çözümü için yapılabileceklerin ele alınacağı bir tarihtir” dedi.

Daha sonra konuşan Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencisi Alihan Gençyiğit ise “Bizlere verebileceğiniz en büyük hediye bir tebessüm, bir merhaba olsun. Belki bizim de sizlere verebileceğimiz bir sevgi çiçeği vardır. Hepimiz aynı dünyada yaşıyoruz. Bu dünya hepimizin. Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Bugün tüm engelleri kaldıralım. İlk önce kalbimizden başlayarak…” diye konuştu.

Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencisi Eray Sarar tarafından okunan “Bayrak” isimli şiir ile devam eden etkinlikte Osmaniye Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinden oluşan koro şarkılarını seslendirdi. Vali Celalettin Cerrah Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi öğrencileri tarafından sunulan kule gösterisinin sonunda ise öğrenciler açtıkları Türk Bayrağını Vali Ömer Faruk Coşkun’a takdim ettiler. Vali Coşkun, bayrağımızı üç kez öperek aldı. Sena Kayalı Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan vals gösterisi ile devam eden etkinlikte, Osmaniye Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinden oluşan Zeybek Ekibi gösterilerini sergilediler.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen farkındalık etkinliği, Osmaniye Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinin Türkiye’m adlı gösterisi, Kadirli Engelsiz Yaşam Merkezi Mehteran Ekibi’nin gösterisi ve Vali Celalettin Cerrah Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi ile son buldu. Halk oyunları ekibinin gösterisinde Vali Coşkun ve protokol mensupları da öğrencilerle birlikte halay çektiler.

Programın hazırlanmasında emeği ve katkısı olan öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Vali Ömer Faruk Coşkun, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelli vatandaşlarımızla ilgili duyarlılığın artmasına ve sorunlarının çözümüne katkıda bulunmasını diliyor,  tüm engelli vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum”dedi.

Ali Celal KAYMAK