OSMANLI’DAN GÜNÜMÜZE DARBELER ANLATILACAK

 

Ahmet Şimşirgil Afiş SosyalTürkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Osmaniye İl Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu Tarihçi – Yazar Prof.Dr.Ahmet Şimşirgil’in anlatımıyla “Osmanlı’dan Günümüze Darbeler Tarihi” Konulu konferans, 3 Kasım Perşembe Günü Saat 19.30’da Cebelibereket Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

Konuyla alakalı açıklama yapan Türkiye Gençlik Vakfı Osmaniye İl Temsilcisi Av. Talha Akif Gürbüz, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil , çok değerli bir tarihçi ve kıymetli bir yazardır. Hocamızı Osmaniye’de misafir etmek bizim için bir şereftir. Dedi.

15 Temmuz darbe girişiminin unutulmaması ve olayların iç yüzünün tüm gerçekliğiyle öğrenilmesi gerektiğini dile getiren Gürbüz; “Osmanlı Devletinden günümüze kadar bir çok darbe ile karşılaşmış bir milletiz, Tarihi tekerrür ettiren insanların tarihi hadiselerden ders çıkarmamasıdır. Porf.Dr.Ahmet Şimşirgil’in anlatımıyla tarihe ışık tutacak olan konferansımıza tüm halkımız davetlidir.” dedi.

PROF.DR.AHMET ŞİMŞİRGİL KİMDİR?

1959′da Boyabat’ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini aynı yerde tamamladı. 1978′de girdiği Atatürk Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü’nden 1982′de mezun oldu. 1983′te aynı bölümdeki Yeniçağ Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak vazifeye başladı. 1985′te Yüksek Lisansı’nı tamamladı. 1989′da Marmara Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü’ne naklen geçiş yaptı.

1990′da “Osmanlı Taşra Teşkilatı’nda Tokat (1455-1574)” isimli çalışmasıyla Tarih Doktoru ünvanını aldı. 1997′de “Uyvar’ın Osmanlılar Tarafından Fethi ve İdaresi” isimli takdim teziyle Doçent oldu. 2003′te Profesör kadrosuna atanan Şimşirgil’in Osmanlı şehir tarihi, siyasi hayatı ve teşkilatı ile ilgili çeşitli dergilerde yayınlanmış çok sayıda ilmi makalesi bulunmaktadır. Çok sayıda basılmış kitabı bulunmakta ve Televizyon programlarına katılmaktadır

Halen Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde Öğretim Üyesi görevine devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır. Hasan KILIÇ

 

 

 

 

 

 

 

Av. Talha Akif Gürbüz