OSMANİYE’YE YİNE ŞAMPİYON DÖNDÜLER

 

GENİŞ GİRELİMGençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Toto Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle; Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun ev sahipliğinde Antalya’da düzenlenen 2. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası’nda Türkiye’yi  temsil eden Osmaniye’li sporcular büyük bir başarı elde ettiler.17 ülke 160 kulüp arasında PF Kick Boks dalında BİRİNCİ oldular.

Antalya’da Kremlin Palas Otel’de;  17  ülkeden 900 sporcunun katıldığı Point Fighting Takım Müsabakaları, açık sıklet, Kick Lıght, Lıght Contack, Low Kick, K-1, ve Full Contack kategorilerinde gerçekleşen karşılaşmalar son derece çekişmeli ve zevkli geçmesiyle izleyenlerden tam not aldı.

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, ikincisi düzenlenen turnuvayı dünyada bir marka haline getirmeye çalıştıklarını ifade ederek, organizasyonun milli takım sporcularının belirlenmesine de önemli katkı sağladığını vurguladı.Federasyon olarak yaptıkları çalışmalarla kick boksu ülke genelinde yaygınlaştırdıklarını dile getiren Kayıcı, 200 bine yakın lisanlı sporcularının bulunduğunu kaydetti.

  1. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası’nda ringe çıkan Osmaniye 100. Yıl Spor Merkezi sporcularından büyük erkeklerde Uğur Selçuk ÖNER, Aybüke KILIÇ, Burhan KARIK, Ferit ÖZDEMİR birinci olarak altın madalya, Hasan Buğra DALKILIÇ, Ahmet KAYA, Zişan YILMAZ . Muhammet KARAKEÇİ, Abdullah GÖKŞEN ikinci olarak gümüş madalya ile 9 spor cumuz da üçüncü olarak bronz madalya aldılar.

Kenan Karık, kendilerine gereken desteği vermelerinden dolayı  “H.E.M. Müdürümüz sayın Vedat Güngör ve  spor il Müdürümüz sayın Ökkeş Demir’e çok  teşekkür ediyoruz” dedi.

HASAN KILIÇ