Osmaniyespor ilk yarının son maçında deplasmanda berabere kaldı

 

Osmaniyespor ilk yarıyı lider tamamladıTürkiye Bölgesel Amatör Lig (BAL) 5. Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Osmaniyespor FK, ilk yarının son maçında deplasmanda Ceyhanspor ile 1-1 berabere kalarak ilk devreyi lider olarak tamamladı.

Ceyhan Şehir Stadyumu’nda oynanan ve Kocaeli bölgesinden Enes Kanpara, Mehmet Zeki Uzar, Fatih Özbek hakem üçlüsünün yönettiği maçta Osmaniyespor 17. Dakikada Resul Ekrem Turhan ile 1-0 öne geçti. Ev sahibi Ceyhanspor 34. Dakikada Mahmut Ortak’ın attığı gol ile eşitliği sağladı 1-1.

Maçta başka gol olmayınca maç 1-1 eşitlikle sona erdi. Osmaniyespor aldığı bir puan ile puanını 27’ye çıkardı ve ilk devreyi lider olarak tamamladı. İlk yarıda Şampiyonluk yolunda büyük avantaj elde eden Osmaniyespor, ikinci sıradaki Adana Büyükşehir Belediyespor’a 4 puan fark attı. İlk yarıda evinde mağlubiyet görmeyen Osmaniyespor, evinde oynadığı maçlarda sadece Mersin MESKİ takımı ile berabere kaldı ve diğer maçlarını kazandı. Osmaniyespor deplasmanda ise Ceyhanspor ve Ceyhan Doğanspor ile berabere kalırken, gruptaki tek yenilgisini de yine deplasmanda Adana Büyükşehir Belediyespor karşısında 1-0 yenilerek aldı. Osmaniyespor ilk yarıdaki maçlarda kendi evinde 7 gol attı, 2 gol yedi. Deplasmandaki maçlarda ise 6 gol attı, 3 gol yedi.

Şampiyonluk yolunda büyük avantaj sağlayan Osmaniyespor FK, ikinci yarıya 15 Ocak’ta deplasmanda grupta 3. Sırada yer alan Karaman Belediyespor maçı ile başlayacak.

Ali Celal KAYMAK