OSMANİYE’NİN TEMSİLCİ GENÇ’İ SEÇİLECEK

 

dsc_813419 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinliklerinde yer alacak Temsilci Genç başvuruları, 31 Ocak – 10 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacak. 81 ilden ve KKTC’den toplam 164 Temsilci Genç seçilerek, Ankara’ya getirilecek.

Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinliklerinde yer alacak Temsilci Genç başvuruları 31 Ocak’ta başladı. Başvurular 10 Mart 2017´ye kadar devam edecek. 18-25 yaş arası önlisans-lisans veya lisansüstü programlarda okuyan gençler 15-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Gençlik Haftası etkinliklerine ‘Temsilci Genç’ olarak katılmaya hak kazanabilecek. 81 ilden ve KKTC’den bir erkek bir bayan olmak üzere toplam 164 Temsilci genç seçilerek Gençlik Haftası faaliyetlerine katılmak üzere Ankara’ya getirilecek. Gençler; başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devlet büyükleri tarafından kabul edilecek. 15-19 Mayıs tarihleri arasında Anıtkabir’de gerçekleştirilecek resmi törenlere katılacak olan gençler Gençlik Haftası boyunca Ankara-Bursa-İstanbul ve Edirne’nin tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret edecek. Gençlik Haftası boyunca birçok etkinliğe katılacak olan gençlerin her türlü masrafı Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanacak. Başvuru yapmak isteyenler;  www.gsb.gov.tr Bakanlık resmi internet sitesindeki başvuru formunu eksiksiz doldurulduktan sonra formun çıktısını alarak Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Osmaniye Gençlik Merkezi ve Kadirli Gençlik Merkezi’ne teslim edecek. Gençlik Merkezi’ne teslim edilmeyen başvurular geçerli sayılmayacak” dedi.

İletişim için: Osmaniye Atatürk Gençlik Merkezi

Raufbey Mahallesi Musa Şahin Bulvarı No: 156 Merkez/OSMANİYE
Telefon: (328) 813 50 55
Faks: (328) 8144208

E-posta: osmaniyeataturkgm@gsb.gov.tr

Osmaniye Kadirli Gençlik Merkezi

Cemalpaşa Mahallesi Teyfik Pampal Caddesi Kapalı Spor Salonu No:36 Kadirli/OSMANİYE
Telefon: (536) 214 81 60
Faks: (328) 7175868

E-posta: osmaniyekadirligm@gsb.gov.tr

Gençlik haftası nedir?

Gençlerin; sosyal, kültürel, zihinsel, sportif ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak, kendilerini ifade edebilen bireylerin ortaya çıkmasına yardımcı olmak, milli ve manevi değerlere saygılı, görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş ve toplumla bütünleşmiş sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak amacıyla 15-19 Mayıs tarihleri arasında Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası olarak kutlanmaktadır.

Ali Celal KAYMAK