OSMANİYEM, 2 ŞEHİDİN VAR

 

yurtaOsmaniye’nin  Hasanbeyli ilçesinden polis memuru Hayrettin Mennan ile Kahramanmaraş Andırın doğumlu, Osmaniye’de ikamet eden polis memuru Bayram Bozdoğan görev yerleri Hatay’da uğradıkları silahlı saldırı sonucu  şehit oldu.
Hatay’da polis uygulama noktasına yapılan silahlı saldırıda 2 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı.

Kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tayfur Sökmen Yerleşkesi yakınlarındaki polis uygulama noktasına silahlı saldırı düzenlendi.

Saldırıda yaralanan 3 polis olay yerine gelen ambulanslarla MKÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.Yaralı polislerden 2’si yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.

Olay sonrası bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, saldırganların yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı. Bölgede yapılan aramalarda olay yeri yakınlarında terk edilmiş halde bir araç bulundu.

 

Şehitler Diyarı Osmaniye’nin  Hasanbeyli ilçesinden polis memuru Hayrettin Mennan ile Kahramanmaraş Andırın doğumlu, Osmaniye’de  ikamet eden polis memuru Bayram Bozdoğan görev yerleri Hatay’da alçakça saldırıya uğradı ve şehit oldu..
Kırşehir Kamanlı polis memuru Samet Kılınçarslan da yaralandı..

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

Hatay Valisi Erdal Ata, makamında yaptığı açıklamada, Antakya ilçesi girişindeki Bölge Trafik Amirliğinin olduğu bölgede sabit kontrol noktası bulunduğunu ve zaman zaman bu noktadan kaçmak isteyen araçların yandaki tali yollara saptığını belirtti.

Bu sapmaları önlemek için akşam saat 21.00-22.00 sıralarında eski İskenderun karayolunda ekiplerin görev yaptığını aktaran Ata, görevin bittiği sırada ekiplerden birinin ayrıldığını, ikinci ekip ayrılmak üzereyken saldırının gerçekleştiğini ifade etti.

Vali Ata, şu değerlendirmelerde bulundu:

“İkinci ekibimiz de ayrılmak üzereyken o anda gelmekte olan içinde üç tane teröristin bulunduğu bir araçtan ateş ediliyor. Maalesef iki polisimizi kaybettik, şehit oldu. Bir polisimiz de hastanede tedavi oluyor. Şu anda tespitler, olayın PKK tarafından yapıldığı kesin. Olayla ilgili araştırma ve soruşturma devam ediyor. Kaçan teröristlerin yakalanması için de hem emniyetimiz hem de jandarma birliklerimiz arazide operasyon yapıyorlar. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm milletimizin, ailelerinin başı sağ olsun, yaralımıza da acil şifalar diliyorum.”

Hasan KILIÇ