OSMANİYE’DE 35 YILDIR SÜREN BİR GELENEK

35 yıldırOsmaniye’nin tanınmış sevilen özü sözü bir hayırsever simalarından Sarraf Kuyumcunun sahibi Rifat KİREÇÇİ , ““Eğer tadını bilirseniz; ekmeği paylaşmakekmekten daha lezzetlidir! Nimetler paylaşıldıkça artar” düşüncesinden hareketle 35 yıldır aralıksız olarak her sabah işyerinde dostlarına sabah kahvaltısı veriyor.

Dostları ile birlikte kahvaltı etmenin manevi huzurunu yaşadığını belirten Rifat KİREÇÇİ; “Bu vesile ile bazen yüzlerini görmediğim hasret kaldığım dostlarımı da kahvaltıda görme fırsatını buluyorum.Onlarla Osmaniye ve Türkiye gündemini değerlendiriyor, görüş alış verişinde bulunuyorum.Kısacası “Nimetler paylaşıldıkça artar” diyor, benimle soframı paylaşan tüm gönül dostlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

MİLLETVEKİLİ İSMAİL KAYA DA VARDI

Güler yüzlü beyefendi tavrı ile Osmaniye Kuyumcu camiasında ayrı bir yeri olan Kuyumcu Rifat Kireççi’nin Peygamberimizin “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” hadisi şerifinden hareketle 35 yıldır gelenekselleşen, her sabah saat 09:00 da komşuları ile bir araya gelerek verdiği sabah kahvaltısına katılan Ak Parti Osmaniye Milletvekili İsmail KAYA da paylaşmanın önemine değinerek: “ Toplumdaki birlik ve beraberliği sürdürme adına böylesine anlamlı ve güzel geleneği 35 yıldır devam ettiren Rifat Kireççi ağabeyimize çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun ondan diyorum” şeklinde konuştu. Hasan KILIÇ