OSMANİYE’Lİ STAJYER AVUKATLARA EĞİTİM SONRASI SERTİFİKA VERİLDİ

 

1TBB’nin eğitimini başarı ile tamamlayan Osmaniye’li stajyer avukatların sertifikaları, Osmaniye Baro Başkanı Dilem Aksoy ile yönetim kurulu üyeleri verdi.

 

Türkiye Barolar Birliği’nin stajyer avukatlar için düzenlediği eğitim semineri sona erdi. Eğitimi başarı ile tamamlayan Osmaniye’li stajyer avukatlara sertifikaları törenle verildi.

Büyük ilgi gören eğitim seminerinde “Avukatlık mesleğinin özellikleri, Avukatın hak ve yükümlülükleri, Avukat hakları, Meslek kuralları, Avukatlık Sözleşmesi,  Hitabet ve beden dili,  Dijital çağda avukatlık hukuk muhakemeleri kanunu uygulamaları, ceza muhakemesi kanunu uygulamaları,  icra – iflas kanunu ve uygulamaları,   ücretli avukatlık çalışmaları – 657 sayılı yasaya tabi avukatlık, Müvekkil ile ilişkiler , Anayasa mahkemesine bireysel başvuru Uygulamaları, idari yargılama usulü kanunu uygulamaları ve UYAP ve e-imza uygulamaları konusunda bilgi sunumu yapıldı.

BARO BAŞKANI DİLEM AKSOY’UN TEŞEKKÜR MESAJI

Osmaniye Baro Başkanı Av. Dilem AKSOY, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Stajyerlerimize Türkiye Barolar Birliği’nde  de aldıkları eğitim neticesinde sertifikalarını yönetim kurulumuz ile birlikte verdik. Onlara bu eğitim imkanını sunan Türkiye Barolar Birliği Başkanımız Sayın Metin Feyzioglu’nu, Eğitim başkanı Sayın Berra Besler’e, hemşerimiz eğitim sorumlusu Sayın Av. Şeref Kısacık’ a ve Türkiye Barolar Birliği’nin her birisi birbirinden değerli eğitim ordusuna teşekkür ederim” dedi.

Biz de basın olarak eğitimlerini başarı ile tamamlayan Osmaniye’li stajyer avukatlarımızı ve daima onların yanında olan Osmaniye Baro Başkanı Dilem Aksoy’un şahsında yönetim kurulu üyelerini kutluyor, meslek yaşamlarında üstün başarılar ve mutluluklar diliyoruz. Hasan KILIÇ