OSMANİYE’Lİ ÖZEL SPORCULARIN ŞAMPİYONADA BÜYÜK BAŞARISI

1Osmaniyeli özel sporcular, Antalya’da düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma Atletizm 1. ve 2. Bölgeler Şampiyonasında 4 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

Antalya’da Yapılan 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma Atletizm 1. ve 2.Bölge Şampiyonasında derece elde eden Özel Sporcular Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demiri Makamında Ziyaret Etti.

Osmaniyeli özel sporcular, Antalya’da düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma Atletizm 1. ve 2. Bölgeler Şampiyonasında 4 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu 2017 yılı faaliyet programında yer alan 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma Atletizm 1. ve 2. Bölgeler Şampiyonası 4-6 Kasım tarihleri arasında AntalyaZeytin köy Spor Tesisleri’nde yapıldı.

81 il genelinden 140 Spor kulübü veBini aşkın sporcunun katıldığı şampiyonada özel sporcular otizm, downsendromu ve mentalreterdasyon (zihinsel engeli) kategorilerine ayrılarak yarıştı. Katılımın yoğun olduğu şampiyonaya ilimizden Osmaniye Aile Ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü, Osmaniye Bahçe Gençlerbirliği Gençlik ve Spor Kulübü, Osmaniye Eğitim Uygulama Okulu İzcilik ve Spor Kulübü Derneği. Osmaniye Saffa Kale Özel Sporcular Spor Kulübü, Osmaniye Özel Çocuklar Sporcular Spor Kulübü Olarak beş spor kulübü katıldı.
Şampiyonada üstün performans sergileyen  özel sporculardan Mustafa Can Akçadağ, Uzun Atlama ve Erkekler 100 metre Koşusunda bölge 1. Rümeysa Nergis, Uzun Atlama bölge 1.Bayanlar 100 metre Koşusunda bölge 2., Ayşem Demir , Bayanlar 100 metre Koşusunda bölge1., Muhammed Döne Erkekler 100 metre Koşusunda bölge 2., Uzun Atlama bölge 5., Melisa Ulaş Bayanlar 200 metre Koşusunda bölge 2. Oldu.

Hasan KILIÇ