Osmaniyeli öğrenciler Çanakkale gezisine gitti

lise öğrencileri (1) kopyalaOsmaniye Belediyesi tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen Çanakkale gezileri devam ediyor. Daha önce Türkiye Harp Malulü Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şubesi üyeleri, MHP Kadın Kolları, Mahalle Muhtarları ve aileleri Çanakkale gezisine gönderilmişti. Geçtiğimiz akşam ise Osmaniye Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol ile değişik okullardan toplam 180 lise öğrencisi Çanakkale’ye yolcu edildi. Uğurlama törenine Belediye Başkanı Kadir Kara, Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

“Bir çağın kapanıp bir çağın açıldığı şanlı tarihimizin yazıldığı yerdir Çanakkale” diyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Sizin sadece ülkemizin bir toprağını görmek adına bir yerlere seyahat etmenizi değil, ecdadımızın bu ülkeyi vatan yapmak uğruna ne çileler çektiğini, ne şahadet şerbetleri içtiğini bizzat kendiniz görerek bilerek yaşamanız hissetmeniz ve bu duygularla geleceğe bu ülkenin yönetimine talip olmanız için sizlere Osmaniye Belediyesi olarak sosyal sorumluluk projesi olarak bu desteği veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ise; “Osmaniye Belediye Başkanımız Kadir Kara’nın teklifi üzerine protokol imzaladık. Liselerde okuyan çocuklarımızın Çanakkale’yi gezmesindeki amacımız; çocuklarımıza üzerinde yaşadığımız vatanın nasıl bırakıldığı, ecdadımızın neler yaşadığı, bu bağımsız milli devleti bize bırakmak için hangi bedelleri ödediğini siz çocuklarımıza bizzat yerinde göstererek, o bilinci oluşturmak ve sizlerin daha sonraki nesillere bu bilgileri aktarmanızı sağlamak istiyoruz. Bu projeden dolayı Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya teşekkür ediyor, hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum” diye konuştu.

Çanakkale gezisine uğurlanan öğrenciler, belediyenin bu hizmetinden dolayı teşekkür ederek şanlı tarihimizin yazıldığı Çanakkale’yi görecekleri için çok heyecanlı olduklarını belirttiler.

Ali Celal KAYMAK