OSMANİYE’Lİ LİSELİLER, İSPANYA’DA…

DÜNYA BARIŞI” İÇİN İSPANYA’DAYIZKadirli  Osman Gazi Anadolu Lisesi  bu kez de “Dünya Barışı ” için İspanya’da!

Yürüttüğü Avrupa Birliği Projeleri ve sosyal etkinlikler ile sosyal konularda hem okul ortamında hem de yaşadığımız  toplumda bir  farklılık yaratan Osman Gazi Anadolu Lisesi “Plural Enriching  Community” ile İspanya’ya gitti.

Okulu öğretmenleri Uğur Can Çiriş ve Ali Sarıkodal rehberliğinde gerçekleştirilen hareketlilik boyunca  milli kültürümüzü, ülkemizi  ve okulumuzu  tanıtan  kısa film, toplum barışı, kültürel farklılıkların doğurduğu zenginlikler ve hoşgörü duygularını vurgulayan drama etkinlikleri yapıldı.

Ayrıca “Granada” bölgesinde misafir edilen öğrencilerimiz El-Hambra Sarayı başta olmak üzere  bölgenin tarihi  dokusunu ve kültürel  zenginliklerini  tanıma şansı buldular.

Okul Müdürü Cavit Onat, “Bizler Mevlânâ’nin tohumunu attığı insanları mutlak kabul felsefesi ile yetişen bir milletiz. Toplum olarak farklı kültürleri kabul ettikçe ve onları içimize aldıkça var olacağız ve büyüyeceğiz. Eleştirmek ve ötelemek yerine yeni kültürleri tanımak, oldukları gibi kabul edip anlamak  ve içimize almak bizim var olan inancımıza en yakışan davranıştır. Projemiz ile öğrencilerimize bunu aşılayacağız. Emeği geçen tüm okul personelimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim.” dedi.

Menderes Özat