Osmaniye’den Halep’teki Müslümanlara 4 TIR dolusu yardım

1Memur-Sen Osmaniye Şubesi ve İHH İnsani Yardım Derneği tarafından, Halep’ten tahliye edilen Suriyelilere 100 ton un yardımı gönderildi.
Park 328 AVM önünde düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Memur-Sen Osmaniye Şube Başkanı Mahmut Kahraman, Halep’e yardım için bir tır olarak başladıkları kampanyanın, yapılan desteklerle dört tıra ulaştığını söyledi. Yapılan yardımların kabul olması temennisinde bulunan Kahraman, “Rabbim, Suriye’deki kardeşlerimiz için bir an önce barış ve huzur gelmesini temenni ediyorum. Bugün bir tır hesap ederek başladığımız yardım kampanyamızın dört tıra ulaşması bizleri mutlu etti. Allah hayırlarımızı kabul etsin” diye konuştu.
Uğurlama törenine katılan ve bugünlerde Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğini ifade eden AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal da şunları söyledi: “Uzak coğrafya da yakın coğrafya da olsa mazlum, mağdur, yüreği buruk ‘bize bir yardım yapacak din kardeşimiz yok mu’ diye feryat eden kardeşlerimizin o çığlıklarını duyup, onların yardımlarına koşmak için karınca kaderince gayret sarf edebilmek önemlidir. Bu duyguyu taşıyıp en ön planda sergilediğiniz için ben hepinize teşekkür ediyorum. Allah bizleri bu duygudan mahrum etmesin. Çünkü Müslümanların arasında birlik beraberlik bozulduğu zaman, işte bizim için en büyük tehlike odur.”
İHH İnsani Yardım Derneği Şube Başkanı Nadir Sarıcan’ın yaptırdığı duanın ardından 4 adet TIR, yardımların Halep’ten tahliye edilen Suriyelilere ulaştırılması için uğurlandı.

Uğurlama törenine Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ve Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik de katıldı.

Ali Celal KAYMAK