OSMANİYE’DEKİ ATIŞ MÜSABAKASINA 11 İL VE 23 İLÇEDEN 278 ATICI KATILDI

17439515_10210316100311402_1602194457_nOsmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve Milletvekillerinin de atış yaptığı müsabakalara 11 il ve 23 ilçeden toplam 278 atıcı katıldı. Son derece heyecanlı geçen müsabakalarda dereceye giren atıcılara  ödül olarak otomatik av tüfekleri ile çeşitli hediyeler verildi.

Osmaniye ulusal anlamda büyük bir organizasyona daha sahne oldu. Osmaniye Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü tarafından bu yıl  16.sı  düzenlenen Bahar Kupası Tek kurşun ve Trap Atış Müsabakası, 19 Mart 2017  Pazar günü Nohut Tepe köyü Atış poligonunda yapıldı. Büyük ilgi gören müsabakalar, son derece çekişmeli ve heyecanlı geçti.

Müsabakada atış yapan  Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, tüm sporculara başarılar dileyerek kulüp başkanı kulüp yöneticileri ve emeği geçen herkesi tebrik etti.

11 il ve 23 ilçeden toplam 278 Avcı ve Atıcının katıldığı ve son derece heyecanlı bir ortamda geçen müsabakalarda şu sonuçlar alındı:

ERKEKLER TEK KURŞUN DALINDA:

  1. Ömer HALİS ( Kırıkhan) 2.Ali PEKSOY ( K.Maraş Andırın), 3. Ahmet DENGİZ (Kırıkhan),

ERKEKLER AMATÖR TRAP DALINDA:

1.Mustafa DUYUN (Hassa), 2. Mustafa HARMANDALI (Kadirli), 3.Mehmet BAĞCI (Ceyhan),

ERKEKLER PROFOSYENEL TRAP DALINDA;

1.M.Fatih Mülayim (Adana), 2.Cumali Aslan (Adana), 3.Latif  Tuncer ( Adana)

 

DERECEYE GİREN ATICILARA OTOMATİK AV TÜFEKLERİ TAKDİM EDİLDİ

Yarışmada dereceye giren sporculara Protokol Mensupları tarafından hediyeleri takdim edildi.  Atıcılar Otomatik tüfekler ile ödüllendirilirken, her kategoride ilk Üçe giren yarışmacılara çeşitli hediyeler takdim edildi.

BAŞKAN FARUK DOĞAR’IN TEŞEKKÜR MESAJI

Osmaniye Avcılar ve Atıcılar Spor kulübü Başkanı Faruk DOĞAR, müsabaka sonunda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Coşku ve heyecan ile gerçekleştirdiğimiz müsabakamıza vermiş oldukları desteklerden dolayı Osmaniye Valimiz Sayın Kerem AL beye, Belediye Başkanımız Sayın Kadir KARA beye,

İl jandarma Alay Komutanımız Sayın Metin DÜZ beye, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürümüz Sayın Ökkeş DEMİR beye, İl Sağlık Müdürümüz Sayın Mehmet CİNGÖZ beye sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

MİLLETVEKİLLERİNE VE PROTOKOLE TEŞEKKÜR

Ayrıca müsabaka günü etkinliğimize renk katan Osmaniye Ak Parti  Millet vekillerimiz Sayın Suat ÖNAL beye ve Sayın Mücahit DURMUŞOĞLU’ na müsabakamızı Onurlandırdıklarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Müsabaka boyunca bizleri yalnız bırakmayan Vali yardımcımız Sayın Muammer BALCI ya İl Emniyet Müdür yardımcımız Sayın Yıldıray ARSLAN beye, Belediye Başkan yardımcımız A. Melih LOŞ beye, Osmaniye Gazatecelir Cemiyet başkanı Sayın İsrafil AVCI beye, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür vekillimiz Hanifi Kaplan beye, Orman ve Su İşleri Şube müdürümüz Fatih GÜVERCİN beye, İl Dernekler Müdürümüz Sayın Adnan GİZLİCEYE ye Akdeniz Bölgesi Av ve Yaban Hayatı Federasyonu Başkanı Sayın Ali SERVET beye, Dörtyol Orman İşletme Müdürü A.Samet DOĞAR beye, Osmaniye Ziraat Odası başkanı Bahadır SEZGİN beye Ziraat odası meclis başkanı Sayın Şakir ASLAN beye başkan vekili sayın Hüsamettin KESKİNER beye ve Kulüp başkanlarımıza müsabaka günü bizleri yalnız bırakmadıkları için kulübümüz adına çok teşekkür ederiz. Ayrıca Müsabakamızın gerçekleşmesinde bizlerden desteklerini esirgemeyen Osmaniye Belediyemize, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze, Best ARMS Tüfek fabrikasına, MHP eski Merkez ilçe Başkanı Sayın  Ali AKSOY’a, ERKUL İnşaat Ümit ERKUL beye Osmaniye Organizasyonuna ve Tekeli Elektronik’e, müsabaka günü özveri ile çalışan Kulümüz yönetim kurulu üyelerine, ayrıca tüm Avcı ve Atıcı arkadaşlarımıza Katkı ve katılımlardan dolayı Osmaniye Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü yönetim kurulu ve şahsım adına çok teşekkür ederim”

Biz de basın olarak Osmaniye’nin adını duyurma ve avcılık sporunu sevdirme adına  16. Yıldır aralıksız olarak Bahar Kupası Tek kurşun ve Trap Atış Müsabakası düzenleyen Osmaniye Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Faruk DOĞAR ve yönetim kurulu üyelerini başarılı çalışmalarının devamı dileğiyle kutluyoruz. HASAN KILIÇ