Osmaniye’de İşgücü Piyasası Araştırması yapılacak

 

DSC_0020Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Osmaniye İl Müdürlüğü tarafından İşgücü Piyasası Araştırması yapılacak.

Konu ile ilgili düzenlenen basın toplantısında bilgi veren İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, “Saha çalışması 05 Mayıs 2017 tarihine kadar yapılacak olan İşgücü Piyasası Araştırması kapsamında; ilimizde 360’ı merkezde ve 77’si Kadirli ilçesinde olmak üzere 437 işyerinin ziyareti gerçekleştirilecek” dedi.

Ahmet Altunkaynak, açıklamasında şunları söyledi: ““İşgücü Piyasası Araştırması ile Osmaniye ilimizin işgücü piyasasının fotoğrafını çekeceğiz. Saha çalışması 05 Mayıs 2017 tarihine kadar yapılacak olan İşgücü Piyasası Araştırması kapsamında ilimizde 437 işyerinin ziyaretini gerçekleştireceğiz. Araştırma kapsamında, ilimizde faaliyet gösteren 20 ve daha fazla çalışanı olan işyerlerinin tamamını ziyaret etmeyi planlamaktayız. İş ve Meslek Danışmanlarımızın işverenlerle gerçekleştireceği görüşmeler sonrasında, ilimizde; istihdam edilenlerin meslek bilgileri, ihtiyaç duyulan açık işler ve bu açık işlerde aranan özellikler, karşılanmasında güçlük çekilen meslekler ile bu mesleklerde neden çalışacak kişi bulunamadığına ilişkin bilgileri ve önümüzdeki yıl için istihdam beklentilerini tespit edeceğiz. Elde edilen sonuçlar, ilimizin istihdam politikalarına yön verecektir.”

İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, “Osmaniye iş dünyasına, işveren ve işçilerimize daha kaliteli hizmet sunmak amacı ile gerçekleştireceğimiz bu çalışmada iş ve meslek danışmanı arkadaşlarımıza gösterecekleri yakın ilgiden dolayı işverenlerimize ve bu özverili çalışmada emeği geçecek olan tüm İŞKUR çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Araştırmanın; ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına, çalışma hayatının tüm aktörlerine, sivil toplum örgütlerine, üniversitelere, araştırmacılara ve tüm kamuoyuna faydalı olması beklenmektedir.

Ali Celal KAYMAK