Osmaniye’de “Havalı Hentbol Fıstıkları” Mini Hentbol Şenliği’ Açıldı

Bu organizasyonla, 12 ilkokuldan 84 şubede yaklaşık 3000 sporcu ve 20.000 kişi hentbol ile tanışacak.Projenin bir sonraki aşamasında ise Osmaniye İl hakemlerinin altyapı faaliyetleri ile gelişiminin sağlanması hedefleniyor.

Osmaniye Samet Aybaba Spor Lisesi koordinatörlüğünde, Osmaniye Hentbol İl Temsilciliği öncülüğünde gerçekleştirilecek olan “Havalı Hentbol Fıstıkları” Mini Hentbol Şenliği’nin açılış toplantısı yapıldı.

Toplantıya, Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf Çebi, Türkiye Hentbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi Kamil Dikici, Osmaniye İl Milli Eğitim Şube Müdürü Rıfat Pürmüslü ve projeye katılan 12 ilkokulun okul müdürleri, müdür yardımcıları ve antrenörler katıldı.

Bu organizasyonla, 12 ilkokuldan 84 şubede yaklaşık 3000 sporcu ve 20.000 kişi hentbol ile tanışacak.

Projenin bir sonraki aşamasında ise Osmaniye İl hakemlerinin altyapı faaliyetleri ile gelişiminin sağlanması hedefleniyor.

Mayıs ayı boyunca MHK üyesi Kamil Dikici tarafından eğitim verilecek. Havalı Hentbol Fıstıkları mini hentbol şenliği ile Osmaniye’nin spor şehri kimliğini güçlendirerek hentbol şehrine dönüşmesi amaçlanıyor. Bu heyecan verici girişim, ülkemizin il bazında en büyük spor hareketlerinden biri olma hedefiyle gerçekleştiriliyor.

Haber merkezi