Osmaniye’de bir baba oğlunun birini öldürdü, ikisini yaraladı

Tartıştığı Oğullarına Kurşun YağdırdıOsmaniye’de bir baba, tartıştığı 3 oğlunu silahla vurdu. Olayda kardeşlerden biri hayatını kaybederken, diğer 2 kardeş ise ağır yaralandı. Olayın ardından yakalanan baba gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre olay; Kurtuluş Mahallesi Kuzey Çevre Yolu üzerindeki bir oto kurtarma işyerinde meydana geldi. İşyerine gelen baba A.Ç. ile oğulları İ.Ç, H.Ç. ve M.Ç. arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyüp kavgaya dönüşmesinin ardından baba A.Ç. tabancası ile oğullarının üzerine ateş etti. Silah seslerini duyanların ihbarı ile olay yerine çok sayıda polis ekibi ve ambulans sevk edildi. Babalarının silahından çıkan kurşunla yaralandığı tespit edilen üç kardeş ambulanslar ile Osmaniye’deki çeşitli hastanelere sevk edildi. Baba A.Ç. ise olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Ambulans ile Osmaniye’deki özel bir hastaneye kaldırılan kardeşlerden İ.Ç. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Osmaniye Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve ağır yaralı olduğu öğrenilen H.Ç ve M.Ç. kardeşlerin tedavileri ise sürüyor.

Bu arada polis hastane önünde ve olayın yaşandığı işyerinde geniş güvenlik tedbirleri alırken, olay ile ilgili soruşturma devam ediyor.

Ali celal KAYMAK