OSMANİYE’DE 951 KİŞİDEN  173’Ü TUTUKLANDI

 

817246Osmaniye’de yakalanan 951 kişiden adliyeye sevk edilen 173 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Düzen, barış, huzur ve güvenliği bozmak isteyenleri caydıran, bozanları gerekli tüm delillerle hızlı yakalayan, kamu güvenlik politikalarının oluşturulmasına katkı sağlayan, mutlu personeli ve insan merkezli kalite hizmetleriyle güven veren örnek bir teşkilat olmayı misyon edinen ve vizyonu Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda, demokratik, lâik ve sosyal hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde, hukukun üstünlüğü, insan haklarına saygı ve tarafsızlık ilkelerine bağlı kalarak, yasalar ve evrensel değerlerin ışığı altında, bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin korunmasına, toplumun düzen, barış, huzur ve güvenlik içerisinde yaşamını sürdürmesine imkân sağlayan bir ortamın oluşturulmasına ve korunmasına katkı sağlamak olan Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü, suç ve suçlularla mücadelesini kararlı bir şekilde sürdürüyor. Bu vesile ile biz de basın olarak İl Emniyet Müdürümüz NURETTİN GÖKDUMAN’ın şahsında tüm Emniyet Teşkilatı personelini başarılı çalışmalarından dolayı kutluyoruz.

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğünce 01-30Eylül 2016 tarihleri arasında icra edilen faaliyetlerde;

Osmaniye’de  Asayiş, Kaçakçılık ve Narkotik olaylarına karışan, ayrıca adli makamlarca haklarında “Yakalama Emri” tanzim edilen toplam (951) kişi yakalandı. Bunlardan (173) şahıs, sevk edildikleri Adli Makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Söz konusu bir aylık dönemde meydana gelen olaylarda (14 Adet) Tabanca, (2 Adet) Av Tüfeği, (2 Adet) Kuru Sıkı Tabanca, (14 Adet) Bıçak,(29 Kilo 16,97 Gram ) Esrar Maddesi, (97,8Gram) Eroin Maddesi, (100 Kök) Hint Keneviri,(1,71 Gram) Metamfetamin Maddesi, (1 Adet) Elektronik Terazi,(1 Kutu) Eldiven,(66.000 Paket) Kaçak Sigara, (1 Adet) Sahte 100 ABD Doları, (1 Adet) Sahte 100 TL. ele geçirilerek adli makamlara teslim edildi.

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğünün suç ve suçlularla mücadele kapsamında yürüttüğü çalışmaların azim ve kararlılıkla devam etmekte olduğu bildirildi. Hasan KILIÇ