OSMANİYE’DE 4 YILDA 900 BİR KİŞİ, BELEDİYE KENT MÜZESİNİ ZİYARET ETTİ

olayaBelediye Başkanı Kadir Kara, “Osmaniyeli hemşerilerimizin anılarını abideleştirmek, geçmişten günümüze ve günümüzden geleceğe köprü kurmayı amaçlayarak vatandaşların hizmetine sunduğumuz kent müzesini 7’den 70’e herkesin ziyaret etmesi gerektiğini ifade etti.

Osmaniye Belediyesi tarafından 6 Nisan 2013 yılında yapımı tamamlanan ve hizmete açılan Kent Müzesi ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Kent müzesi, 2017 yılı içerisinde 85 bin kişi civarında ziyaretçisine kapılarını açtı. Açıldığı günden bugüne ise kent müzesi yaklaşık 900 bin kişiye ev sahipliği yaptı.

OSMANİYE BELEDİYESİ KENT MÜZESİ ŞEHRİN GEÇMİŞİNİ GELECEĞE TAŞIYOR

Osmaniye belediyesi tarafından Selçuklu mimarisi ile yapılan ve ilginin her geçen gün arttığı Kent Müzesi ile Osmaniye’yi her yönüyle tanımak mümkün. Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi şehrin geçmişini geleceğe taşımaya devam ediyor.

Osmaniye’den, ülkenin diğer illerinden ve yabancı turistlerinde uğrak noktası haline gelen Kent Müzesi Osmaniye’yi geçmişten geleceğe her yönüyle tanıtıyor.

KENT MÜZESİ ZİYARETÇİLERİNE ANI TAZELETİYOR

Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi, çevre düzenlemesi, dış cephe kaplama, mukarnas, çift başlı kartal, arasta çarşısı, kent dükkanları, kent arşivi, çınarlı kahve, şor odası, geçmişten günümüze 7 ocak diaroma ve eğitim atölyesi bölümlerinde oluşan kent müzesi ziyaretçilerine anı tazeletiyor .

BAŞKAN KARA’DAN MÜZEYİ ZİYARET EDİN ÇAĞRISI

Belediye Başkanı Kadir Kara, “Osmaniyeli hemşerilerimizin anılarını abideleştirmek, geçmişten günümüze ve günümüzden geleceğe köprü kurmayı amaçlayarak vatandaşların hizmetine sunduğumuz kent müzesini 7’den 70’e herkesin ziyaret etmesi gerektiğini ifade etti.

Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi Pazartesi günleri hariç haftanın her günü saat 09.00 ile 17.00 arası vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Hasan KILIÇ