OSMANİYE, YUNUS AKDAĞ  İLE BİRİNCİLİĞE İMZA  ATTI 

 

1Amanos Posta Yarış Organizasyonu tarafından düzenlenen Posta güvercini yarışması ödül töreni yapıldı.

Osmaniye, İskenderun, Ceyhan ve İslahiye bölgesi posta güvercini yetiştiricilerinin katıldığı yarışmada dereceye girenleri kupa ve başarı belgeleri, İskenderun’da Sahil kenarındaki Yıldız Cafe’de düzenlenen ödül töreninde verildi.

Osmaniye’den katılan posta güvercini yetiştiricisi Yunus AKDAĞ, Gaziantep’ten Osmaniye arasındaki 120 km hava mesafeli 1. Etap posta güvercini uçuş yarışında birinci oldu. Yarışmaya Osmaniye’yi temsilen katılarak birincilik kupasını alan Yunus Akdağ : “Bölgesel çapta yapılan bu önemli yarışmada Osmaniye’mize birincilik kupasını kazandırmanın büyük bir mutluluğu ve sevincini yaşıyorum.Bundan sonra da bu tür bölgesel ve ulusal yarışmalarda Osmaniye’mizi alacağımız başarılı sonuçlarla en iyi şekilde tanıtmaya devam edeceğim” dedi.

Bu arada ödül törenine Osmaniye’den konuk olarak katılan Osmaniye Güvercin Festivali Tertip Komitesi Başkanı ünlü güvercin yetiştiricisi Hakan TUNCER de  birinci olan Yunus Akdağ’a “Osmaniye’de bu işin öncülügünü yaptığın için ve kazandığın kupa ve dereceler için Osmaniye olarak gurur duyduk, başarılarının devamının artacağına ve ilimizin adını en iyi şekilde temsil edeceğine inancımız tamdır. Yunus Akdağ arkadaşımızı  ve dereceye giren tüm arkadaşları tebrik ediyorum” dedi.

Akdağ. “ Tertip Komitesi Başkanımız Kansu Hocama, bizleri yanlız bırakmayan arkadaşlarımıza ve kupa Alan Arkadaşlarımı cani gönülden teprik eder,başarılarının devamını dilerim” dedi.

Yemek ve ödül töreni sonrası posta güvercini yetiştiricileri müzik eşliğinde yarışların stresini  attılar.

Hasan KILIÇ