OSMANİYE VAKFI, OKULLARDA ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRDİ

Osmaniye Vakfından Anlamlı ZiyaretOsmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK: “Çocuklarımız, ebeveynleri ve öğretmenleriyle, kendilerini keşfetme noktasında ve sosyal çevreyi tanıyarak topyekün gelişme imkanı bulacaktır” dedi.

Osmaniye Vakfı Öğrenci Topluluğu Başkanı Fatih TEMEL de;”Bir zamanlar bizim de oturduğumuz sıralara böylesi anlamlı ziyaretle gelmek bizleri ziyadesiyle memnun etti. Öğrenci kardeşlerimizle bir arada olmak apayrı bir duygu.Bu bağlamda bizleri yalnız bırakmayan Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK’a ve yönetimine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Ankara’da faaliyet gösteren Osmaniye ve ilçelerinin tanıtılmasına katkı sunan Osmaniye Vakfı’ndan Osmaniye’deki okullara  anlamlı ziyaretler yapıldı..

Ziyaret Programı; Dereobası Şehit Ahmet Şahin İlkokulu,Issızca Şehit Ahmet Çalık İlkokulu,Toprakkale Sazlık İlkokulu ve Ruhi Özden-Yüksel Özden Kardeşler İlkokulu’nda eğitim gören öğrencilerimiz ve Osmaniye Vakıfından gelen Öğrenci Topluluğu gönüllülerin öğrenci kardeşlerine getirmiş olduğu hediyelerin verilmesi ile gerçekleştirildi.

Dereobası Şehit Ahmet Şahin İlkokulunda gerçekleşen programa katılan Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK; “Çocuklarımız, ebeveynleri ve öğretmenleriyle, kendilerini keşfetme noktasında ve sosyal çevreyi tanıyarak topyekün gelişme imkanı bulacaktır. İlimizin Türkiye genelinde tanıtılmasında, diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla yapılan çalışmalara destek sunmak ve imkan ve kaynaklarını destekleyerek çözüme kavuşturmasını amaç edinen Osmaniye Vakfının yönetim kuruluna, değerli gönüllülerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Osmaniye Vakfı Öğrenci Topluluğu Başkanı Fatih TEMEL de;”Bir zamanlar bizim de oturduğumuz sıralara böylesi anlamlı ziyaretle gelmek bizleri ziyadesiyle memnun etti. Öğrenci kardeşlerimizle bir arada olmak apayrı bir duygu.Bu bağlamda bizleri yalnız bırakmayan Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK’a ve yönetimine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

OSMANİYE VAKFI’NIN AMACI:

Osmaniye ili ve ilçeleriyle, Osmaniyelilerin ekonomik, kültürel, sağlık, sosyal, eğitim, öğretim, turizm ve tanıtma, kalkınma, spor ve diğer sorun ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerekli araştırma ve çalışmalar yapmak, kamu kurumları ve diğer sivil toplum kuruluşlarınca yürütülen bu alanlardaki çalışmalara yardımcı olmak, öneriler hazırlamak ve bu çalışmaları vakfın imkân ve kaynakları nispetinde destekleyerek çözüme kavuşturmaktır.

VAKFIN FAALİYETLERİ:

Madde 4- Vakıf amacına ulaşmak için yurtiçinde ve yurtdışında;

  1. a) Bilimsel  araştırmalar yaptırmak,
  2. b) Seminer,  konferans,  toplantı, eğitici  ve  öğretici  kurslar  düzenlemek  başka kişi ya da kuruluşlarca düzenlenecek sempozyum, seminer, panel, brifing, toplantılara  vakıf adına katılım sağlamak,
  3. c) Kültür tesisleri, kreş, okul, yurt ve pansiyon kurmak ve işletmek,
  4. d) Osmaniye il ve ilçe nüfusuna kayıtlı yurtiçinde ve yurtdışında eğitim gören öğrencilere (ilk, orta, lise, üniversite lisans ve lisans üstü) burs vermek,
  5. e) Vakfın amaçları doğrultusunda gazete, dergi, kitap vb. çıkarmak, yayın yapmak  yapılan  yayınları desteklemek,
  6. f) Dinlenme tesisleri, turistik ve sportif tesisler kurmak ve işletmek, kurulmuş tesislerin işletmesine katılmak,
  7. g) Yaşlı ve muhtaçlar için huzur evleri açmak, sağlık hizmeti vermek, Kurulmuş tesislerin işletmesine katılmak,
  8. h) Osmaniyelilerin folklor, kültür, turizm ve yöresel el sanatlarını tanıtmaya yönelik her türlü sosyal ve kültürel ve ticari faaliyetlerde bulunmak, bunlarla ilgili araştırmalar yapmak,

ı) Yurtiçi ve yurtdışında yaşayan hemşerilerinin maddi, manevi,  ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, mahalli ve genel idareler, kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği ve ortak faaliyetlerde bulunmak,

  1. i) Osmaniye il ve ilçeleriyle ilgili olarak kurulmuş sivil toplum kuruluşlarının uygun hukuki yapıda birleştirilmelerine yönelik her türlü çalışmalar yapmak, yapılmakta olan çalışmalara maddi ve manevi destek sağlamak,
  2. j) Vakıf kuruluş amaçlarından birinin veya tamamının gerçekleştirilmesi için faydalı ve gerekli teşebbüslerde bulunmak.

Hasan KILIÇ