OSMANİYE TANITILDI

1 (3)Her yıl Gençlik Haftası içerisinde düzenlenen “Gençlik Merkezleri Günleri” 16- 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara’da ATO Congresium’da gerçekleştirildi.

Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Osmaniye ve Kadirli Gençlik Merkezleri’nin de katıldığı, 81 ilin yer aldığı Gençlik Merkezleri Günleri’nde; Gençlik Merkezleri’nde gerçekleştirilen çalışmalar, Karatepe Kilimleri, Osmaniye’nin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini içeren fotoğraflar sergilenerek, Osmaniye’nin tanıtımına da katkı sağlandı.

Osmaniye standını ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a ziyaretin anısına Karatepe Kilimi ve Yerfıstığı motifli şekerlik hediye edildi.

Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve Dr. Suat Önal’ın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın üst düzey bürokratları, siyaset, spor, sanat camiası, Ankara’da yaşayan ve eğitim gören Osmaniyelilerin de katıldığı etkinlikte, ziyaretçilere Osmaniye ve Gençlik Merkezleri hakkında bilgiler sunuldu. Ayrıca konuklara Osmaniye Yer Fıstığı, Osmaniye Bayram Kömbesi, Osmaniye Şalgamı ikram edildi.

Ali Celal KAYMAK