OSMANİYE SİYASETİNİN GÜLEN YÜZÜ SERKAN KARAYİĞİT  BASINLA  BULUŞTU

Osmaniye siyasetinin  gülen yüzü İyi Parti Osmaniye Belediye Başkan Aday Adayı Serkan KARAYİĞİT, yerel  ve ulusal basın temsilcileri ile Karaçay’da  Park Restaurant Yeşil Vadi Tesislerinde akşam yemeğinde buluştu.

Samimi, içten , beyefendi , hoşgörülü, büyükle büyük, küçükle küçük olan ,  yardımsever ve  paylaşımcı kişiliği ile sevilen  Serkan Karayiğit’in proğramına Osmaniye’nin  önceki dönem sağlam başkan ünvanlı  belediye başkanı İbrahim Karayiğit te katıldı.Karayiğit konuşmasında, yeğeni Serkan Karayiğit’in 3 bin nüfuslu Karayiğit Ailesinin ortak Belediye başkan aday adayı olduğunu ve sonuna kadar  arkasında olduklarını söyledi.

  Üreten ve büyüyen  bir Osmaniye’ye hizmet aşkından kaynaklanan bir şevk ile   “Osmaniye için şimdi değişim vaktı” diyerek  çıktığı yolda baştan beri daima yanında olan ailesi  ile  birlikte örnek bir misafirperverlik sergileyen  Serkan KARAYİĞİT; “En büyük gücümüz, gençliğimiz ve enerjimizdir.  Toprağı bereketli, Yiğit Osmaniye’nin çalışkan güzel insanlarına hizmet için yola çıktım. Amacımız Osmaniye’yi  teknoloji, geri dönüşüm ve enerji , gençlik ve spor , yeşil ve doğa dostu , Kobi v e snaf dostu, üreten ve çalışan kadınlar şehri, eğitim ve akademik  , tarım ve hayvancılık ve kooperatif şehri insanları gülen yaşanabilir örnek bir şehir yapmaktır. Bu hedefe yönelik projelerimizi hazırladık. Aday olduğumuzda bunları  basın ve kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Osmaniye’nin bir 5 yıl daha kaybetme lüksü olmadığına dikkati çeken  Serkan Karayiğit, ekonomik sıkıntıların ahlaki değerleri de olumsuz etkilediğini  belirterek:  Madde bağımlılığı uyuşturucu  kullanımı 13 yaşına kadar düştü. Çocuklarımıza yazık değil mi? Öncelikle bu sorunu çözmemiz gerekiyor. Ayrıca ekonomi ve istihdam şehri olması gereken Osmaniye’nin ekonomik açıdan durumu hiç te  iyi değil. İnsanlarımız  işsiz ve sıkıntılı. Bu nedenle  göreve geldiğimizde 20 bin kişilik istihdam sahası açarak bu sorunu çözeceğiz. Bu arada basının içinde bulunduğu sıkıntılı sürecin de farkındayım. Onlara da belediyemizin  işleri konusunda eşit  bir dağılım ile yardımcı olacağım. Kısacaısı ekonomi ve istihdam belediyecilik anlayışı ile hareket ederek şehrimizi bölgesel cazibe merkezi haline getireceğiz” dedi.

HASAN KILIÇ